Toto dychové cvičenie pomáha očistiť energetické kanály tela a zároveň uvoľniť duševné a telesné napätia.

Meditačná poloha

Skrížené nohy, ruky v lone, dlane smerom hore. Ľavá na pravej. Hlava trochu naklonená dopredu, brada k hrudi, aby bol krk rovný.

Kanály:

Centrálny je v strede tela, po srdce má šírku palice na chodenie, od srdca smerom hore sa rozširuje, ide presne stredom tela smerom hore

Červený kanál: u žien vpravo, u mužov vľavo.

Biely kanál: u žien vľavo, u mužov vpravo.

Oba sú šírkou ako ceruzka. 10 cm pod pupkom sú spojené s centrálnym kanálom, vystupujú rovno hore po temeno, tam sa zatáčajú poza oči a do nosnej dierky.

LungKanaly1Prvé tri nádychy

Zámer a vizualizácia pri výdychu: všetky prekážky spojené s mužskou silou sú vymrštené z bieleho kanálu ako bledomodrý vzduch. Môžu to byť s pránou asociované choroby, alebo prekážky a tiene z minulosti.

Muži: zdvihnúť pravú ruku, palec tlačí prvý kĺb prstenníka. Prstenníkom stlač pravú nosnú dierku. S ľavou sa nadýchni zeleného svetla. Prstenníkom stlač ľavú nosnú dierku a pravou všetko vydýchni (s vyššie uvedeným zámerom). Opakuj 3 krát.

Ženy: zdvihnúť ľavú ruku, palec tlačí prvý kĺb prstenníka. Prstenníkom stlač ľavú nosnú dierku. S pravou sa nadýchni zeleného svetla. Prstenník stlač pravú nosnú dierku a ľavou všetko vydýchni (s vyššie uvedeným zámerom). Opakuj 3 krát.

Druhé tri nádychy

Zámer a vizualizácia pri výdychu: všetky prekážky spojené so ženskou silou sú vymrštené z červeného kanálu ako bledoružový vzduch. Môžu to byť so žlčou asociované choroby, alebo prekážky a tiene budúcnosti.

Muži a ženy: vymeň ruku a tým aj nosnú dierku a opakuj ako pri prvých nádychoch.

Tretie tri nádychy

Muži a ženy: Polož ľavú ruku do lona na pravú, dlaň smerom hore. Vdychuj liečivé zelené svetlo oboma nosnými dierkami. Vizualizuj, ako vchádza oboma kanálmi a ide až k spojeniu  s centrálnym  kanálom 10 cm pod pupkom. Pri výdychu putuje smerom hore centrálnym kanálom a vychádza temenom hlavy.  Pri výdychu si predstav, ako všetky chorobné potenciály spojené s nepriateľskými duchmi vychádzajú z temena ako čierny dym. Týka sa to všetkých hlienistých chorôb a s prítomnosťou spojených prekážok a tieňov. 3 krát opakuj.

Zdroj: Übungen der Nacht, Tenzin Wangyal Rinpoche
Preklad: Burgwieser


Najbližšie udalosti:

21. augusta 2017 - 27. augusta 2017

Meditácia jasného svetla – 22.08.2017 18:00 - 20:00
Harmonizácia s krištáľovými spievajúcimi miskami – 25.08.2017 17:30 - 19:00

4. septembra 2017 - 10. septembra 2017

Mesiac s Archanjelmi - Zdravie, vzťahy, práca a vnútorné vedenie – 04.09.2017 - 01.10.2017 Celodenná
Aktivácia energetických centier - vedená meditácia – 08.09.2017 18:00 - 20:00
Liečenie energiou – základný kurz – 09.09.2017 - 10.09.2017 9:00 - 18:00

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

9 očistných nádychov
Tagy:            

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: