48 Cz En

1383213_413045278796816_262905815_nNegativně naladění lidé v našem životě se nechovají negativně pouze vůči nám, ale vůči každému, s kým přichází do kontaktu. To, co říkají a dělají, je promítnutí jejich vnitřní reality navenek – tedy je to o jejich vlastních problémech a předsudcích. Pokud ti řeknou něco na první pohled osobní, dokonce i kdyby tě přímo napadli, nemá to pravděpodobně vůbec nic společné s tebou.

Toto je důležité nespouštět se zřetele, protože cokoliv takoví negativní lidé řeknou nebo udělají, si nesmíme připouštět. Přestože nemáme žádnou kontrolu nad tím, co říkají nebo dělají, máme pod kontrolou, zda jim dovolíme takové věci říkat nebo dělat nám. Jen my sami dokážeme zabránit tomu, aby jedovaté slova nebo činy pronikly do našeho srdce a do naší mysli. A pokud už máme pocit, že nás tito negativní lidé začínají zdolávat, dejme si pohov, prerušme kontakt a dejme si prostor k uvolnění .

Když se distancujeme od negativních lidí, začnou se dít pozitivní věci. To, že se od nich distancujeme, neznamná , že bychom je nenáviděli. Znamená to jen, že respektujeme sami sebe a svou potřebu vnitřního klidu .

„Dnes neumožním nikomu, aby mě stáhl do své negativity. Všechno, co se mi dnes děje, se pokusím vidět v tom příznivém nebo veselém světle.“

Tento článek se objevuje současně i na Eprakone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: