Aké drogy beriem, že píšem také texty?

Fakt to tu mám takto verejne prezradiť? Len tak? No dobre, keď sa už inak nedá. Ale trochu to rozviniem, nech viete, ako som sa ku nim vôbec dostala.

pointing-151744_1280Otázku, čo to teda beriem, že zo mňa vychádzajú také texty, som dostala položenú na fejsbúku. Bola spojená ešte s ďalšími podotknutiami typu: „to človek aj strach dostane“.  Moja prvá vnútorná reakcia bola: „Uff, no keď máš potrebu mi takéto napísať a ešte máš aj strach, v akom svete žiješ?“ . Aj som sa skusmo teda opýtala, pred čím má dotyčný strach a odpoveď bola, že pred ľudmi, čo píšu takéto texty. Oukej. Prestanem sa teda zaoberať tvojimi strachmi a prejdem k analýze, čo sa tu teraz deje. Smerovanie von, odo mňa – hladať vinu v druhom, alebo ospravedlňovanie, či obhajovanie svojich činov pred druhými mi nepomôžu naozaj.

Viac mi pomôže spýtať sa sama seba, čo MNE táto situácia chce povedať.  Nechať pohnútky druhého stranou a riešiť svoju stranu. Pri danom texte sa jednalo o popis k workshopu Sila fénixa (nájdete ho tu).  Spätne som si pozrela, ako som text písala. Mala som hotový koncept priebehu workshopu a jeden krok po druhom som precítila, čo sa tam bude diať a snažila som sa tie vnemy čo najlepšie opísať.

Daná reakcia na text mi ale ukazuje, že je minimálne pre jedného nezrozumiteľný, ba až strach-naháňajúci. Ako by som to mohla urobiť lepšie? Viem, že každému nevyhoviem, ale keď už táto situácia nastala, tak tam je potenciál na vylepšenie. A tak som si predsavzala snažiť sa opísať naše kurzy kratšie, strohejšie a neponárať sa až tak do samotného procesu – ktorý sa aj tak bude diať, či to napíšem, alebo nie ;).

Celý popis by som mohla skrátiť na: „Kreatívny workshop, pri ktorom sa hravo a v kľude lepšie spoznáte. Zároveň si môžete stanoviť životné ciele a priania a vytvárať s radosťou svoj plnohodnotný život.“

Ešte stále to je ako na drogách? Ako to cítite vy? Trúfali by ste si navštíviť workshop, alebo by ste mali tiež strach?

drugs-206150_1280No a na akých drogách to teda som? Nazývam ich drogy šťastia a sily. Tá droga je vlastne len jedna, ktorá sa potom rozvinie. Je ňou vnútorné svetlo. Toto vnútorné svetlo má v sebe mier, kľud, porozumenie, radosť, upokojenie. Každý z nás má túto drogu pri sebe a môže ju brať, koľko sa mu zažiada. 🙂 Ja som za ňu veľmi vďačná. 🙂

A cítim ju aj vo vás. U niektorých je zasypaná, sú okolo nej postavené múry, ale stále tam je. A je krásne, keď sa jej svetlo začína predierať na povrch a jej účinok nezadržateľne opantáva telo a myseľ. Prejavuje sa blaženým výrazom v tvári a uvoľnením. Niekedy aj slzami  a následným hlbokým výdychom úľavy.

Poznáte a užívate ju aj vy?

background-641922_1280

No a tí, ktorých neodradil obsiahly „drogový“ text (alebo ho ani nečítali 🙂 ) a prišli na workshop, mi dali nasledovnú spätnú väzbu:

„Workshop mi priniesol hlbšie pochopenie  pre to, čo chcem a prečo to chcem,. resp. potrebujem.“

„To čo som dala na papier, teda skôr moje podvedomie, by som pri použití rozumu určite neskombinovala 🙂 Je to zaujímavý spôsob zistiť, čo mi chce podvedomie povedať.“

„Najviac sa mi páčila záverečná rekapitulácia, pri ktorej sa odhalilo kopec skrytých odkazov.“

„Kurz by som odporučila ľuďom, ktorí chcú na sebe pracovať a radi skúšajú rôzne techniky.“

Nakoniec nám bolo na „fénixovi“ výborne, túto nedeľu si to zopákneme :).  Ak máš záujem prihlásiť sa (a poprípade spoznať svoju vnútornú drogu 😉 ), dve miesta sú ešte voľné. Rezervovať miesto  si môžeš tu, alebo mailom na info zavinac cestaksebe.com.

Som vďačná za znamenia, udičky univerza a túto lekciu seba(s)poznania.

Stáva sa aj vám niekedy, že reakcia na „útok“ zvonka smeruje tiež najskôr na „útočníka“?


Najbližšie udalosti:

18. novembra 2019 - 24. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00
Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

25. novembra 2019 - 1. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30
Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 28.11.2019 16:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

2 Comments

 • iskra
  Posted 3. marca 2016 11:41 0Likes

  hehe, mne sa páčilo aj to staré a aj to nové sa mi páči 🙂
  nové veci / zmeny sa niekedy zdajú byť desivé a to ich robí pre niektorých veľmi lákavé 😉

  • TinaTopi
   Posted 3. marca 2016 14:34 0Likes

   :))
   ano, novinky a zmeny vedia byt desive, hlavne ked sa jedna o nase vnutro a vyhrabanie zamknutych zakuti 🙂

Leave a comment