Ako mi manipulatívny predajca pomohol odhaliť programy neprijímania peňazí

6798415-high-tech-wallpaperStala sa mi taká vec…

Prišiel telefonát z mne neznámej firmy. Či pracujem aktívne liečením energiou. A či by ma mohli pozvať na prezentáciu ich produktov podporujúcich liečiteľov, a že jeden z produktov by som mohla mesiac zdarma testovať doma. Hmm, vravím si, zaujímavá ponuka, dobre teda. Dohodli sme deň a čas, a ako sme začali dohadovať miesto, zamotali sme sa. Ja som rozumela pod „pozývam vás na prezentáciu“, že niekde bude prezentácia v konferenčke a ja tam prikvitnem a pozriem si. Nie, oni chceli prísť prezentovať ku mne domov! Hovorím si okej, keď príde pán na večer do Hainburgu, môže aj u mňa prezentovať.

Dohodli sme sa, že mi pošlú katalóg ich produktov a ja im napíšem, ktorý ma najviac zaujal. V ponuke som našla prístroj podobný biorezonancii (túto poznám len z rozprávania), vybrala som si ho na odskúšanie. Potom som si stiahla ich cenník a bolo mi jasné, že to bude ozaj len na odskúšanie a nie na zakúpenie.

6866980-unreal-engine-4Minulý týždeň pán prišiel. Bez stroja na vyskúšanie. Hm. Jeho prezentácia pozostávala z opisu stroja a presviedčania. Snažila som sa pochopiť, ako stroj funguje a dostala som len nejasné odpovede á la – to je matematika! To sú frekvencie! To je kvantové biopole! WTF?! Pánko tliachal jednu blbosť za druhou a ja som sa chytila do pasce, všímať si tieto blbosti a opakovane sa spytovať, ako to myslí? Na popísanie týchto viet by strana nestačila a k môjmu uvedomovaniu, čo mi chce toto stretnutie povedať, ich netreba. Dám len pár príkladov: Prístroj scannuje telo, siaha až na bunkovú úroveň (pomocou tej matematiky, sa vie) a v systéme má viac ako 10 tisíc dokumentov (ähm), z ktorých vyberie buď diagnózu, alebo nesprávne presvedčenia, alebo homeopatikum, podľa toho, čo mu nastavím. A zároveň telo a každú bunku harmonizuje (!!! Takže vlastne celá diagnóza je na tri veci.). A nie, nedá sa porovnávať v tým, čo ja cítim, keďže predsa aj za päť sekúnd sa môže naša energetika zmeniť (!!! Takže vlastne celá diagnóza je na tri veci.)…

Potom som nechala slovíčkovanie tak, lebo čo veta, to blbosť – samozrejme, v mojom vnímaní. Spýtala som sa, či teda môžem ten stroj vyskúšať. Mohla by som si ho prenajať, za 360 euro na mesiac. A zadarmo, ak by som ho potom kúpila. Nepovedal to takto jasne, plietol to všelijako, toto som vyrozumela z jeho splietania. A v žiadnom prípade si nepraje, aby sme stroj testovali „len tak“, ani aby som testovanie zadarmo poskytovala iným.

A okrem toho mám mať na zreteli, že aj on chce zarobiť, sa sem trepal 3 hodiny a je živnostník a ….. k tomu pridal ešte nejaké emocionálno-manipulačné formulky, ktoré mi v tom momente stačili na uvedomenie si: „Tak sorry chlape, ale na dnes už stačilo.“ Pobúrene a nahlas som vyslovila niečo v tom zmysle, že ja chodím do práce zarábať, aby som poskytla ľuďom možnosť sem prísť. Potom som sa spýtala na cenu prístroja. Desať tisíc (o 3 tisíc viac, ako som vyčítala v cenníku). Môžem aj na leasing, po dvestopade na mesiac. No neber to. Na rovinu som mu povedala, že to je veľa a za toľko by som ten stroj nekúpila. Na jeho vyjadrenie, že týmto žiaden stroj na testovanie nedostaneme, som mu len povedala, že ho chápem. 🙂

Návšteva tohto pána netrvala ani pol hodinu. A ja som z nej nemala absolútne dobrý pocit. Ako pán odišiel, akurát bol u nás Jožko, porozprávala som mu, čo to bolo za rozhovor. Nepríjemný pocit zostal aj tak. Na druhý deň som začala skúmať, čo mi toto stretnutie má povedať? Akú správu pre mňa nesie? Čo hovorí o mne, keďže sa „mi udialo“?

6962591-ride-carousel-horsesA začal sa krútiť kolotoč uvedomovania. V tom čase som si akurát líhala do postele a mala som nutkanie vstať a začať všetko spisovať, ale zase som určite chcela včas spať. Nakoniec zvíťazilo rozhodnutie spánku a poprosila som prisnenie „výsledku“ (cesty, správy). Žiaden sen si nepamätám, ale na druhý deň som dostala od Iskru knihu, ktorá bola odpoveďou. A znova sa naštartoval proces uvedomovania si nielen rozhovoru s pánkom, ale aj ďalších vecí, ktoré sa v poslednej dobe nenápadne menili.

Skúsim moje uvedomenia zachytiť v pár bodoch:

–          Môj zámer bol od začiatku nečistý. Vedela som, že ten stroj kupovať nechcem. Predsa len som prijala ponuku na prezentáciu, rozhovor. – T.j. nepovedala som na rovinu, čo som cítila, čo som v sebe vnímala. Beriem na vedomie, prijímam. Mením. Ak zacítim, že hovorím niečo iné, ako cítim, zastavím sa, precitnem a zmením to.

–          Normálne, keď sa ma niekto snaží manipulovať, alebo trepe blbosti, len mávnem rukou a nezaujíma ma ďalej. Prečo som tu reagovala? Chcela som si niečo dokázať? Zdvihnúť sebavedomie? Alebo som reagovala na tú manipuláciu? Vôbec sa to necítilo príjemne a predsa len mi chvíľu trvalo, kým som túto hru so slovíčkami ukončila. -> Uvedomujem si, že dokazovanie, alebo ukazovanie chýb druhých mi vôbec neprináša osoh a ani príjemný pocit. Akonáhle sa dostanem do podobnej situácie, zasvieti mi červená kontrolka, zastavím sa a ukončím to.

–          Jedno pánkove slovíčko mi utkvelo v pamäti: „Wirtschaftlichkeit“ – hospodárnosť. Moja obranná reakcia voči nemu mi napovedá, že tuto sa niečo deje, tuto sa mi niečo parádne zrkadlí. Čo som mu to povedala? „Ja chodím do práce, aby som ľuďom umožnila sem chodiť.“  Aha: takže ja sa staviam do role záchrancu, obetovania sa pre druhých. Hmm..?  Čo je mojím zámerom? Mojím zámerom je byť v radosti, konať v radosti. Toto sa ale tak necíti. A hlavne – kde je hospodárnosť centra? Tá sa pri tomto mojom prístupe začala úplne strácať.

6992020-money-wallpaperKniha od Iskru sa volá „Peniaze a vy“ a bola dokonalou odpoveďou. Vo viacerých výpovediach som sa úplne našla a uvedomila som si, akú energiu vysielam do sveta – uvedomila som si, že centrum na hospodárskej úrovni sabotujem. Napríklad:

–           „Príspevky sú anonymné, ani nechcem vidieť, kto koľko dá.“ -> Vysielala  som, že vlastne žiadne peniaze ani len vidieť nechcem.

–           Na otázku, komu/kam sa dáva kurzovné som minule odpovedala: „Tam na poličku, slimáčik papá peniažky!“ -> Janka ako to počula, skoro sa od smiechu popukala. Takže nie len, že nechcem vidieť peniaze, ale ešte aj sa ku nim nedostanem, lebo ich zje klubový slimák!!!

–           Ďalšie moje presvedčenia boli: Peniaze prijímam za ťažkú prácu. Za prácu, čo ma baví a napĺňa, sa predsa nepatrí brať peniaze. Moje ťažko zarobené peniaze sú prostriedok k tomu, aby som mohla …(nasledovalo vymenovanie kopec vecí).  Najprv práca, potom zábava.

–           O peniaze mi nejde. -> Vysielala som, že ani nemusia prísť.

V týchto bodoch/programoch/presvedčeniach som centrum nie len hospodársky sabotovala, ale aj potvrdzovala myšlienku, že naň musím tvrdo makať v inej práci. Presne toto sa samozrejme aj dialo. Dostala som, čo som priťahovala.

Zaujímavé je, že ak sa naladím na „rakúske myslenie“, kde mám zaradenú moju prácu vo Viedni, tak žiadne odmietanie peňazí necítim, cítim dostatok, hojnosť. Ak sa naladím na myslenie „slovenské“, vnímam pocit chudoby, nedostatku. Ako nad tým teraz premýšľam, presne takáto energia sa mi vracia. Čo vysielam, to priťahujem. Už aj to idem zmeniť. Moje „slovenské“ naladenie je odteraz v takej hojnosti a dôvere, v akej je aj moje „rakúske“ naladenie.“

Ďalšie uvedomenie bolo, že ešte stále nemám zvládnutú lekciu prijímania. Oveľa prirodzenejšie je pre mňa dávať – či už peniaze do obehu, služby, dary, rady – ako prijímať. Už som sa naučila prijímať pochvaly (!! ťažko, ale dala som to !!), už si aj pomôcť nechám (občas). Často si už počas akcie odmietnutia pomoci, služby, daru, alebo rady uvedomím, čo robím a niekedy sa mi podarí pomoc prijať. Lekcia prijímania zatiaľ pokračuje ;).

Týmto rozpúšťam zhubné manipulatívne programy, presvedčenia. Bod po bode:

  • Dovoľujem si s otvoreným srdcom a radosťou precítiť a zverejniť, koľko má pre mňa moja práca hodnotu, bez falošnej skromnosti.
  • Dovoľujem si s otvoreným srdcom a radosťou prijímať príspevky aj osobne.
  • Dovoľujem si vyjadrovať k energii peňazí rešpekt a dôveru.
  • Dovoľujem si robiť to, čo ma baví. Dovoľujem každej mojej práci napĺňať ma štastím a radosťou. Užívam si prácu a prijímam hojnosť peňazí.
  • Dovoľujem prosperite, zdraviu a hojnosti vstúpiť naplno do môjho života.
  • Dovoľujem energii peňazí voľne prúdiť. Nie len že ich s radosťou a otvoreným srdcom dávam, ale aj prijímam.
  • Dovoľujem si s otvoreným srdcom a radosťou prijímať dary a služby od iných.

Povedala som si:

6965638-four-elements-symbolMilá energia peňazí, v tomto momente mením môj vzťah s tebou z odmietavého, na vzťah radostný a obohacujúci, plný vďačnosti a hojnosti. Na všetkých úrovniach. Nalaďujem sa všetkými mojimi zmyslami na pozitívnu frekvenciu hojnosti.

Kniha mi zároveň vysvetlila, prečo sa mi nie vždy darí zamerať sa na kladné, prínosné veci. V našom vývoji sme potrebovali vidieť nebezpečenstvo, potrebovali sme byť v strehu v každej sekunde a všimnúť si každý podozrivý pohyb. Teraz nám tieto nebezpečenstvá (poväčšinou) už nehrozia, len my sme zvyknutí, zamerať sa hlavne na ohrozenie, negatívne impulzy. Na ceste zamerania sa na prínosné a radostné veci sa niekedy stane, že ešte skĺznem do tých starých vzorcov. Aspoň viem prečo ;).

Otváram moje srdce vďake, šťastiu a pozitívnemu naladeniu. 😀

Ďakujem pánovi za jeho návštevu a rozhovor. Ďakujem za dar, ktorý mi svojimi slovami dal. Veľmi mi pomohol.

P.S. Aj keď moje uvedomovanie bežalo v plnom prúde, či už v mysli, alebo v rozhovoroch, naplno sa rozvinulo až pri písaní. Ak sa nachádzate v podobnom procese, odporúčam zobrať papier a pero,alebo sadnúť za počítač a začať spisovať. Mne to pomáha dostať sa ešte hlbšie k programom, presvedčeniam a príčinám a následne ich zmenu aj jasnejšie sformulovať.

So súhlasom autora Jiřího Vokáča Čmolíka môžeme poskytnúť knihu “Peníze a Vy” na stiahnutie, nižšie nájdete link. Knihu môžete tak isto poslať vašim známym, ak vám pomohla.
Ak máte záujem o jeho knihy, nájdete ich aj v Martinuse:


Najbližšie udalosti:

17. februára 2020 - 23. februára 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 20.02.2020 16:00 - 20:30

20. apríla 2020 - 26. apríla 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 23.04.2020 16:00 - 20:30

8. júna 2020 - 14. júna 2020

Liečenie energiou – základný kurz s certifikátom – 13.06.2020 - 14.06.2020 9:00 - 18:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment