Ako sme nenahrali meditáciu s drakmi

Každý utorok večer sa stretávame na spoločnej meditácii a tak tomu bolo aj tento. Pred meditáciou sa vždy rozprávame aký sme mali týždeň, aké máme akurát obdobie, čím si prechádzame, čo sú naše terajšie témy a na akú by sme chceli meditovať, akú by sme chceli spracovať. Z týchto tém sa nám vyskladá téma meditácie a ak ich máme viac, dohodneme si, ako ich skombinujeme. Takto to bolo aj tento utorok. Z našich tém sa nám vykryštalizovala na spracovanie v meditácii oblasť strachu z neznámeho.

K tejto téme sme sa dostali na základe zážitku a uvedomenia účastníka Jožka, ktorý viezol svoju približne 80-ročnú mamu na liečenie. Ako sa lúčili, maminka bola trasľavá, pri rozlúčke jej vyhŕkli slzy a na otázku, čo sa deje, odpovedala neviem. Jožko odchádzajúc z tohto miesta potreboval nabrať sily pred ďalšou cestou a spomenul si, že len obďaleč bolo voľakedy detské liečivé zariadenie – šiel sa tam prejsť a na chvíľu si sadol. A ako sedí a rozjíma, spomenul si na to, ako sem po prvý krát prišiel. Pred možno 50-timi rokmi ho sem ako 6-7 ročného viezla mama, vtedy vo svojej plnej sile a on sa cítil presne tak, ako ona teraz. Trasľavý, so slzami v očiach a v strachu pred niečím neznámym. Aká to paralela.
meditacnykruh
Väčšinou, keď sa takto pred meditáciou rozprávame a ja sa nalaďujem na skupinu, sa mi postupne vytvára približný obraz, kam nás v meditácii zavediem. Tento krát žiaden obraz neprišiel. Žiadna červená niť sa nevytvárala. Vytvorili sme len zámer: vyrovnanie sa so strachom z neznámeho a mne neprichádzali žiadne informácie, teda ani mi nenapadlo, čo by sme v tej meditácii mali robiť. Povedala som si nevadí, urobíme si uvoľnenie a počas toho mi asi niečo napadne.

A tak som spustila nahrávanie meditácie a začala s vedením uvoľňovacieho procesu. Pri uvoľňovaní som sa potrebovala aj ja inak posadiť, natiahla som nohy pred seba a uložila som si ich inak. Prešli sme uvoľňovaciu fázu, ja som si počas nej privolala naše štandardné pomocné svetelné sily a poprosila som o vedenie a obrazy, kam nás mám viesť. Nič. Ähm. Zavolala som ďalších svetelných pomocníkov, s ktorými zvyknem pracovať. Cítila som s nimi spojenie, ale žiadne informácie, kam sa máme vybrať neprišli. Už sme úplne dokončili uvoľňovaciu fázu. Obraz alebo myšlienka kam ďalej, stále nikde. No nič, počkám si ako ja, tak aj moji spolumeditujúci. Prišiel obraz, ideme na náhornú plošinu do hôr. Väčšinou, keď mi takto príde jeden obraz, hneď za ním vnímam aj ďalšie kroky a pripravujem sa, ako ich čo najlepšie pre skupinu popísať. Teraz nič. Len náhorná plošina. Ok. Sme na náhornej plošine a ja neviem, kam ďalej. Popisujem, čo vidím, ako to tam vyzerá a čakám na ďalšie inštrukcie, či obrazy. V tom ich plne precítim – prišli draci.

fantasy-3662410_1280

Ku každému z nás prichádza jeho osobný drak, ktorý nás berie na cestu. Poznám silu drakov a uvažujem, či nahratú meditáciu vôbec sprístupním verejnosti. Viac myšlienku nerozvíjam a sústredím sa na to, kam nás draci berú a akú lekciu nám chcú dať. Berú nás do iného sveta, inej dimenzie ak by sme to tak chceli nazvať. Sama som zvedavá, čo sa z toho vykľuje.

dragon-637003_1280

Dostávame sa do sveta, kde sa všetko mení. Najprv mám pocit, že sa to len mne mení a čakám, kým sa obraz ustáli, aby som ho mohla opísať. Potom pochopím, že presne o to ide. Nič v tom svete nie je stabilné. Jediné stabilné miesto je to, kde stojíme my s našim drakom. Draci nás nabádajú pozrieť sa dopredu a vyskúmať, ako ďaleko môžeme uprieť pohľad, aby sme vnímali stabilitu. Tri kroky pred nás? Len dva? Alebo len jeden? Nalaďujeme sa na dračie vnímanie, sprostredkovávajú nám ich vedomie a silu. V momente, keď vykročia, to miesto zostáva stabilné. Je to silný zážitok a silná lekcia. Cítim, že prichádza čas odchodu, máme nasadnúť a draci nás berú späť na našu náhornú plošinu.

dragon-3564055_1920

Chcem sa pozrieť, ako dlho meditujeme, aby som vedela odhadnúť dĺžku návratu a pripraviť sa na jeho postupnosť. Zisťujem, že nahrávanie meditácie je vypnuté! Uškŕňam sa nad týmto počinom a vediem nás spolu s drakmi naspäť.

Pri spoločnom zdieľaní našich zážitkov a uvedomení z meditácie rozpráva každý účastník o veľmi silnej lekcii, o hlbokom uvedomení si vlastných nastavení v konkrétnych životných situáciách. A zároveň prišlo uvedomenie, že nie sme sami – máme v sebe a okolo nás sily, ktoré nás môžu sprevádzať, učiť nás a sprostredkovať nám iné pohľady a uvedomenia.

dragon-3106126_1280

Tento večer bol jedno veľké dobrodružstvo a som zaň vďačná.

P.S. Nakoniec som aj prišla na to, prečo na meditácia nenahrávala. Ako som sa pri uvoľňovaní hýbala, musela som nejak sukňou alebo nohou stlačiť klávesu, ktorá nahrávanie stopla. Alebo sa o to predsa len postarali draci? 🙂


Najbližšie udalosti:

21. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00

22. novembra 2019

Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

26. novembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30

28. novembra 2019

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 28.11.2019 16:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment