Aký bol môj rok 2017 – aj s fotkami :)

Ako prvé mi napadá: úžasný. Aj keď veľa vecí nevyšlo, alebo sa rýchlo menilo a bolo treba zahodiť všetky plány a vytvárať nové. Ešte že som vzdušné znamenie a túto vlastnosť prirozdene využívam :). Aj keď som v niektorých veciach postupovala pomalšie, ako by som si priala. Nakoniec môžem skonštatovať: bol to dobrý rok.

Pozývam vás prežiť so mnou spätne rok 2017, zhrnula som ho do rôznych oblastí:

Psychológia v kocke

Raz za mesiac som sa ocitla na Filozofickej fakulte univerzity Komenského a s radosťou a veľkou zvedavosťou som počúvala odborníkov z rôznych smerov psychológie. Naučila som sa nové veci, potvrdila si veľa vecí, čo intuitívne cítim a popri tom som vytvorila nové priateľstvá s úžasnými ľudmi. Parádička. Tu je ich webstánka: psychologiavkocke.sk

PsychologiaVKocke2017

Prestavba centra

Trvalo celý rok, kým sa ten kúsok podarilo spraviť. Dostavili sa menšie komplikácie, dlhšie sa muselo čakať na rôzne veci ako napríklad zatvrdnutie betónu, ktorý neplánovane bolo treba urobiť, lebo sa pri presúvaní radiátoru zlomila podlaha a podobné príkoria. Vymyslela som si, že tam chcem mať predajný pult a jeden som aj rovno našla, ale bol vo veľmi zlom stave a sme ho dlho opravovali a menili podľa svojich predstáv. Teraz je to až na pár maličkostí všetko hotové a máme v centre nový vchod a útulnú čakáreň.

Zmeny a rýchle rozhodnutia

Zmeny plánov sa týkali hlavne toho, že doma bolo treba moju podporu a čas, pretože moja polovička dala neplánovane výpoveď, nastupovala do práce, kam sa nemala najskôr ako dostať a tak som si zobrala dovolenku a týždeň ju vozila, potom ju každý týždeň prekladali do inej filiálky a nakoniec z tej práce odišla (na moje potešenie, lebo to bol des). A takto sa nám to obdobne pár krát zopakovalo.

Semináre

Z mojich vlastných seminárov sa veľa neuskutočnilo – buď som ich musela presúvať, lebo doma sa diali veci neodkladné, alebo sa prihlásilo málo účastníkov, alebo som za zbadala seminár, ktorého som sa chcela zúčastniť. Brala som to tak, ako to prišlo a využívala vzniknutý čas iným spôsobom.

Teším sa, že som naštartovala online meditačný mesiac s Archanjelmi, ktorý naďalej vylepšujem. Najbližší je v januári – tu je viac info >>>ArchanjeliJanuar01

Z navštívených seminárov si spomínam na Roberta Betza, Zuzkin seminár o vrodených talentoch, Hlbinnú imagináciu s Gallegosom, Snovú jogu s Tenzin Wangyal Rinpočhem. Všetky boli vynikajúce a otvorili mi nové poznania.

Účastníčkou a zároveň zodpovednou za muzikoterapiu som bola na plenéri, z ktorého sa každý rok vytešujem a aj tento rok bol úžasný. Užila som si prírodu, maľovanie v nej, stretnutia s úžasnými ľuďmi, veľa osobných rozhovorov a aj sĺz, aj smiechu a spoločnej radosti.

Meditácie

Naše piatkové meditácie som obmedzila, niektoré piatky večer som si nechávala voľno, ale postupne ku koncu roka sa ich intenzita zhusťovala 🙂 a bolo to dobré. Zároveň sa teším, že účastníci už pri rozmýšľaní, akú tému by navrhli na meditáciu s touto témou mimovoľne pracujú. Pár krát som viedla aj meditáciu s krištáľovými miskami, v lete vonku na záhrade – tiež to bola paráda.

Misky2017_sepia

Terapie

Počas osobných terapií čoraz viac pracujem s vedenou hlbinnou imagináciou a emocionálnym umiernením. Tieto dve techniky sa krásne dopĺňajú a idú priamo k podstate problémov a umožňujú ich výborne odhaliť a odstrániť. Taktiež som veľa krát počas terapíí „videla“ príbehy a pomocou nich sme sa mohli s klientom prepracovávať k pôvodom dishármónií. Po mojom pobyte v tme som vytiahla mojich pomocníkov kamienky a odvtedy ma sprevádzajú pri každej terapii.

Čo som nečakala, že tento rok prebehne toľko terapií cez skype. Skoro sa počtom vyrovnali osobným stretnutiam. Milujem tieto moderné technológie a možnosti, ktoré nám ponúkajú.

Termín na terapiu si môžete dohodnúť e-mailom na info@cestaksebe.com

KamienkyLiecenie

Dovolenky

Všetky boli neplánované, narýchlo rozhodnuté a všetky boli super. Na jar sme si užili pár dní na Koh Samui, super sme si oddýchli, vytvorili nové priateľstvá s miestnymi Slovákmi a užili sme si labzovanie v baroch do noci. V lete som bola s rodinou v Chorvátsku a keby tam bola ešte aj moja polovička, tak je to lepšia dovolenka ako v Thajsku. S polovičkou a jej rodinou sme potom boli pár dní na Duchonke a našla som tam aj chatu, kam sme ako deti chodili a pospomínala si na staré časy.

Ešte cez zimu prišla z Anglicka segra Sash a spolu sme si užili okrem spoločného času aj lyžovačku na Salamandri a teraz na jeseň prišla opäť, oslavovať zásnuby, tak zase veľké vytešovačky.

LyzovackaSash

Pobyt v tme

K dovolenkám prirátam aj môj pobyt v tme. Mala som ísť na jar, ale všetko sa presunulo a menilo. Tak som nakoniec šla inde a inokedy, ako boli pôvodné plány. Bola som tam 6 dní a 6 nocí čistého času a bol to perfektný zážitok. Koho to ťahá, odporúčam, choďte – tu nájdete viac info >>> Ústranie v tme – Zaježová.  Predtým si môžete pozrieť moje video o ústraní v tme:

Môj prvý E-book

E-Book_OsobnaMandala_CoverÚplne mega sa teším z napísania a úspechu môjho prvého ebooku a akú peknú stránku som k nemu vytvorila. Teším sa hlavne z toho, že sa mi podarilo konečne dať aspoň časť môjho plánu, čo sa týka práce s mandalami, do konkrétnej formy a že som upustila od toho, že MUSÍM urobiť hneď taký mega projekt, aký mám v konečnej podobe naplánovaný. Mega projekt som rozkúskovala a ako prvá vyšla e-kniha s návodom na maľovanie OSOBNEJ MANDALY podľa mena a dátumu narodenia. Čo príde ako ďalšie, bude prekvapko :). Tu si môžete pozrieť obsah e-booku a aj si ho zakúpiť >>>

MandalaEbookFarbicka (Mittel)

Snívanie

Rok 2017 by som mohla nazvať aj rokom snívania. Bol to doteraz najintenzívnejší rok vo venovaní sa snom. Spisovala som si skoro všetky nevedomé a vedomé sny, vykladala ich, čítala som sny iných a robila ku nim výklady, čítala som kopec kníh o snívaní, viedla nespočetne veľa rozhovorov o snoch, či už naživo, alebo online, natočila som videá o vedomom snívaní… Tento spôsob spájania sa s vlastným podvedomím sa mi veľmi páči, zistila som, že intuitívne s psychologickým pozadím viem dobre vykladať symboly a to nie len vlastné. Od novembra 2016 si robím aj štatistiku snov – odvtedy som si zapísala 542 nevedomých a 82 vedomých snov.

Videá

Trúfla som si začať natáčať videá o témach, ktorými som sa zaoberala – o vedomom snívaní, o mojom pobyte v tme. Nabrala som super skúsenosti a zistila som, že spontánne live-video viem oveľa lepšie urobiť, ako keď mám naplánovanú prezentáciu, alebo presne kapitoly, o ktorých chcem hovoriť. Takže budem potrebovať trochen tréningu pred kamerou.

Citáty a asistentka

Veľmi veľa času mi zaberalo tvorenie každodenných citátov a cvičení pozornosti, ktoré som dávala na facebook. Cestu mi skrížila osobná asistentka a teraz sme si prácu podelili. Ja vytváram obsah a moja fantastická asistentka Miška ho vkladá do šablón, plánuje na FB a už aj ako články na web pod názvom „Čriepky poznania“. Výborne mi to uľahčuje prácu a som vďačná, že som to takto vyriešila. Ak by ste tiež potrebovali pomoc, Mišku nájdete tu: Asistentka pre vás.

Časopis Balans

Toto je moja srdcovka – som veľmi vďačná, že celý rok vychádzal v časopise Balans môj seriál „Učíme sa meditovať“ a popri tom pár článkov o snívaní. Do Balansu budem prispievať aj naďalej, s novým seriálom, ďalšie číslo vychádza už v januári! Môžete lajknúť Balans-FB stránku, alebo si ho rovno objednať tu cez Bauer Media.

HomeOffice

Tento rok sa mi podarili v mojej hlavnej práci dve úžasné veci – skrátenie úväzku na 32 hodín a z toho jeden deň v týždni môžem pracovať z domu! Minulý rok som bola už len na 35 hodín rozložených do štyroch dní a bolo to dosť namáhavé aj s cestovaním a keďže časť systému, o ktorý sa starám postupne vypíname a tak aj mne ubúda práce, podarilo sa mi hodiny opäť redukovať. Inak na povolenie skrátenia úväzku som čakala približne 10 rokov a na homeoffice 2-3 roky, tak si viete predstaviť moju radosť 🙂

Doučovanie nemčiny a moja slovenčina

Tento rok sa pretrhlo vrece aj s hodinami doučovania v nemčine a veľmi ma to baví. By človek (a moja bývalá profesorka) neveril :). Ale vyše 20 rokov v Rakúsku je 20 rokov. Čo ma veľmi teší je tiež, že sa moja slovenčina oveľa zlepšila. Často si ešte gúglim slová, ale už sa tak nezasekávam pri rozprávaní a minule mi niekto povedal, že môj rakúsky akcent už skoro nepočuť a tak sa ľudia vedia lepšie sústrediť na meditácie, lebo mi lepšie rozumejú 🙂

Knihy a filmy

Na začiatku roka som si spisovala prečítané knihy a pozreté filmy a potom som prestala, ani neviem prečo. Takto spätne si na ne všetky spomenúť už neviem a tak len viem, že ich bolo veľa a väčšina bola super :). Potrebujem striedať ľahké romány s náročnejšou náučnou literatúrou, preto mám skoro vždy rozčítaných viac kníh. Tento rok sme pozerali oveľa viac filmov, ako po roky minulé. Striehnem na FB, keď niekto odporúča filmy, alebo pozerám na csfd, aké sú odporúčania – pretože dva-tri krát sme to nespravili a oľutovali sme, že takú blbosť sme pustili. To vyberanie filmov nám vždy trvá, keďže kvôli mojej sluchovej vade neviem vyrozumieť slovám a ešte som sa nedostala k tomu, aby som nejak vymyslela pripojenie mojich špeciálnych slúchadiel k reprákom, tak hľadáme filmy s titulkami. Páčila sa mi séria Mr. Robot a aj This Is Us. Už sa teším na ďalšie diely.

Priatelia, stretnutia a prítomný okamih

Celý rok si užívam stretnutia, rozhovory, spoločný čas s ľuďmi blízkymi a novými priateľmi. Stihli sme aj jednu svadbu, privítať jedného nového obyvateľa zeme, zažívať výšky a pády vzťahov okolo nás a sprevádzať sa navzájom životom. S Jochanom som si užila prechádzky pri Dunaji a za Dunajom, hľadanie smržov a prestavbu a opravu čo bolo u nás treba. S Iskrom a segrou sme sa vyšantili v Barrocku, cvičili keď sa nám chcelo a veľa spoločne meditovali. S bebje Soničkou milujem naše babské rozhovory a náš dôverný vzťah – ďakujem!

Okrem toho bola u nás Markíza natáčať ako pomáham pri premene jendej ženušky – urobila som jej mini vedenú meditáciu a naučila som ju maľovať intuitívne a aj osobné mandaly. OOO little-big star! 😀 Nestihla som aj účinkovať, aj fotiť ako natáčali (okrem toho sa ponáhľali, tak mi zostala fotka ako odišli):

PreMarkizu

centre máme skoro každý večer nejakú pohybovú aktivitu, veľmi som si obľúbila Ashtanga Yogu a vôbec som sa tento rok viac rozhýbala, čo ma teší.

ĎAKUJEM

S rokom 2017 sa lúčim s veľkou vďačnosťou. Ďakujem vesmíru, ďakujem mojim blízkym, ďakujem všetkým, ktorých som stretla či už osobne, alebo virtuálne. Ďakujem všetkým pocitom, emóciam a stavom, ktoré cezo mňa prešli, že som ich mohla zažiť a získať nové skúsenosti. Ďakujem aj všetkým mojim klientom za prejavenú dôveru, že vám môžem pomôcť. Ďakujem za všetku inšpiráciu, ktorá sa ku mne dostala, za všetky príležitosti a skúsenosti.

ĎAKUJEM MOJEJ MOJEJ VNÚTORNEJ SILE, POKOJU A LÁSKE, ŽE ICH MÔŽEM VŽDY CÍTIŤ.

DunajSrdce


Najbližšie udalosti:

21. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00

22. novembra 2019

Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

26. novembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30

28. novembra 2019

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 28.11.2019 16:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment