“Beriem život do vlastných rúk!”

MojZivot1Táto afirmácia je prevzatá od Susan Greggovej a je zameraná na to, aby sme sa prestali posudzovať a odsudzovať, aby sme sa začali zo svojich problémov učiť o podvedomých obmedzeniach, ktoré sami sebe staviame do cesty, a aby sme prevzali zodpovednosť za to, že tieto mantinely začneme boriť. Afirmácia nám pomáha prekonať postoj “obete” a vziať kontrolu nad vlastným prežívaním (a teda aj nad vlastným životom) pevne do svojich rúk.

Budeme potrebovať nejakého svedka, ktorému “kontrakt” prečítame a spolu s ktorým ho podpíšeme. Mal by to byť niekto, koho si vážime a ku komu vzhliadame, aby nám padlo ťažko neskôr od svojo rozhodnutia odskočiť. (A treba rátať s tým, že také chvíle nastanú… Nie je hanba zažiť ich. Dokonca nie je hanba ani to, ak v takejto chvíli od kontraktu odskočíme.)

Takže: nájdime si svedka a spolu s ním si prečítajme obe pravdilá. Stránku si vytlačme a potom ju podpíšme – najprv my, potom svedok. A potom si svoj “kontrakt” so životom vyvesme na nejaké miesto, na ktoré sa často pozeráme, prípadne si ho aspoň raz denne čítajme. Podstatné je stále si jeho slová opakovať, až kým jedného dňa nezistíme, že nám “prešli do krvi” a stali sa vlastne presvedčeniami, podľa ktorých konáme.

V tomto okamihu budeme vedieť, že sme si napísali svoj prvý vedomý “program” a že sme sa od obete života posunuli k jeho majstrovi:

Princíp 1: Život nie je ani dobrý, ani zlý – život je. Je emocionálne neutrálny a všetko moje trápenie má svoj pôvod v odpore, ktorým sa vzpieram proti tomu, čo je. Ak sa prestanem vzpierať proti tomu, čo je, môžem si vybrať, čo o živote a ľuďoch budem veriť, ako sa budem cítiť a ako budem konať. Môžem si vedome upravovať svoje vnímanie reality a nenechať na svojho “autopilota”, aby mi moje vnímanie reality diktoval on. Dokážem sa na svoje trápenie pozrieť ako na príležitosť odstrániť niektoré moje obmedzujúce presvedčenia. Stávam sa “bolesťou bolesti” a pánom svojich reakcií.

Princíp 2: Ako “bolesť bolesti” a pán svojich reakcií si môžem vedome zvoliť, ako budem v danom okamihu reagovať a čo si budem myslieť; zvolím si to tak, aby sa môj život uberal smerom, ktorým chcem. Kľúčom k mojej osobnej slobode je vedieť, čo chcem, a v súlade s tým myslieť a konať.

Môj kontrakt so životom:

Ja, _____________________, viem, že to, v čo verím, vytvára život, aký vediem. S týmto vedomím sa zaväzujem, že urobím čokoľvek na to, aby som zmenil(a) svoje presvedčenia tak, aby som začal(a) dostávať tie výsledky, aké chcem. Ak mi niečo nevyjde, zvedavo to preskúmam. Budem sledovať svoje myšlienky, pocity a skutky v danej situácii, až kým neobjavím presvedčenia, ktoré sa za nimi skrývajú. Potom takéto presvedčenie zmením a nahradím ho presvedčením, ktoré mi umožní využívať svoju neobmedzenú silu. Voľbou svojich presvedčení si vedome utváram svoju realitu. Som neobmedzená, kreatívna energetická bytosť.

Podpísaný(á)______________________ , dňa ___________

______________________ svedok

 

 

Tento článok bol spracovaný z pôvodného článku na Eprakone.

2 Comments

 • ron
  Posted 19. októbra 2013 22:50 0Likes

  Udalosti v nasom zivote nemaju ziadny zmysel. Zmysel maju az vtedy ked pripustime aby sa nas dotykali. Ale kedze ich manifestujeme my sami, dotykaju sa nas vlastne vzdy. Ale v nasich rukach je to tak ci tak, ci uz ta reakcia alebo ta manifestacia.

  • TinaTopi
   Posted 20. októbra 2013 9:22 0Likes

   ano, je to tak aj tak. Rozdiel je v tom, ci sme si vedomi, ze za nase udalosti sme zodpovedni len my sami a ak chceme nieco zmenit, ze to mozme zmenit len u seba. V tomto uvedomeni a transformacii je zahrnute aj nase pripustanie si – ak ma nieco rozhodilo, mozem sa na to pozriet, preco ma to rozhodilo a urobit patricne kroky v sebe a mojom zivote.

Leave a comment