Chcete si vyrobiť vlastný bubon?

SamanskeBubny20150606Tešíme sa, že Radek Zítka prijal naše pozvanie a príde budúcu sobotu ku nám. Prinesie jelenie kože a všetok ďalší materiál a nástroje na výrobu vlastného bubnu. S Dadkou s Iskrom sme si boli s Radkom vyrobiť bubon pred dvoma mesiacmi a boli sme nadšení! Naše bubny znejú krásne a tešíme sa, že vám môžeme ponúknuť možnosť vyrobiť si vlastný bubon aj u nás.

Radek nám vysvetlí, ako si vystrihnúť kožu, upraviť rám a kožu naň natiahnuť, ako ju upliesť a na koniec si každý vyrobí aj vlastnú paličku.

Dodatok:Účastníci si vyrobili krásne bubny a ak by ste aj vy mali záujem o tento workshop, Radeka možeme opäť pozvať. Ozvite sa nám na mail (info zavinac cestaksebe.com). 

Ak vás zaujímajú dôvody, prečo si vyrobiť vlastný bubon, prečítajte si tento článok:

Prastará múdrosť ukrytá v bubnoch

Americkí Indiáni hovoria, že zvuk bubna má tú istú frekvenciu ako Matka Zem. Vedci skúmali základnú rezonantnú frekvenciu Zeme a zistili, že sa skutočne kryje s bubnovaním amerických Indiánov.

Zvuk bubnov sprevádza nás ľudí už od nepamäti. Je hlboko zapísaný do našej rodovej pamäte a pri započutí jeho zvuku sa aj po tisíckach rokov otvára cestu späť k prastarej múdrosti.  Cez zvuk bubna sme schopní vnímať hlas nášho srdca, spojiť sa s údermi srdca Matky Zeme a vnímať tak hlboké prepojenie všetkých foriem života.

Angaangaq Angakkorsuaq – šaman z Grónska rozpráva o bubnoch

Angaangaq nedávno navštívil Slovensko. Na verejnom seminári v našom centre hovoril o bubne ako o základnom nástroji, ktorý by mal byť súčasťou nášho každodenného života. Jeho zvuk nás nesie, lieči, prináša silu. Vibrácie bubna menia rytmus dýchania a tep. Angaangaq vysvetľoval, že zvuk bubna rozvibruje železo obsiahnuté v krvi. To rozvlní krv v žilách a tepnách, čím nastáva hlboké liečenie celého tela. Hovoril tiež, že pravidelné hranie na bubon pomáha liečiť depresívne stavy. Ak sa nám navyše podarí s bubnom rozozvučať aj náš hlas a spievať s ním, pomôže nám to rozvinúť našu schopnosť komunikovať pred ostatnými a vyjadrovať sa jasne a úprimne od srdca. Môžeme sa takto všetci sami liečiť ale aj navzájom. Stačí pravidelne bubnovať či už osamote alebo v spoločnosti.

Šamanský bubon ako sprievodca

6902752-darkŠamanský bubon je žijúci sprievodca, živá bytosť, ktorá nás sprevádza do hlbočín nášho srdca. Cez bubon sa môžeme rozprávať s vlastným srdcom. Zvuk bubna mení stav vedomia a frekvenciu mozgových vĺn. Pri bubnovaní sa obraciame na ducha bubna, svojich duchovných spojencov, základné elementy atď. s jasným zámerom, ktorý umožňuje dostať konkrétne odpovede na naše otázky alebo priniesť potrebnú silu pre liečenie.
Veľmi dôležité je na konci bubnovania všetkým poďakovať, pretože len tak sa po bubnovaní posvätný priestor znova vracia z miesta bez času do miesta času.

Sila bubna
6898132-fantasy-wallpaperSila bubnov je spojená so silou zvierat, ktoré mu dali svoju kožu, silou stromov, ktoré dali drevo aj silou ľudí a miest, ktorí bubon vyrobili. S pomocou spojencov bola táto energia pretransformovaná pre nový zmysel a cieľ. Keď bubnujeme, táto sila sa znova a znova uvoľňuje pre liečenie a pomoc nám všetkým.

Vyrobte si vlastný bubon

Ak sa vám podarí vyrobiť si bubon vlastnými rukami, dostáva sa do neho vaša osobná sila, ktorá prináša jedinečnú silu nielen vám a všetkým, ktorí budú vaše bubnovanie počuť, ale aj samotnej Matke Zemi.

Zdroj informácií pre článok: http://www.harmonystar.sk/clanky/7_%C5%A0amansk%C3%A9-Bubny.html

Kontakt na Radeka: Intuitivni bubnovani


Najbližšie udalosti:

18. novembra 2019 - 24. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00
Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

25. novembra 2019 - 1. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00
Pohľady do seba - arteterapeutický workshop – 30.11.2019 9:00 - 16:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

2 Comments

  • Pavel
    Posted 30. mája 2015 13:04 0Likes

    Som nevedel že bubny sú opradené až takým tajomstvom, a že môžu iba vďaka zvuku nás tak veľa ovplyvňovať.

Leave a comment