CvicenieNulaPrinášame ďalšie cvičenie pre utíšenie mysle, utíšenie myšlienok, odpútanie sa od chaosu v hlave, od starostí, plánov, hľadania riešení. Cvičenie tak isto pochádza od Osha, voľne ho prerozprávam:

Sadni/ľahni si do meditačnej polohy ako si zvyknutý. Zavri oči, ukľudni dych a presuň tvoju pozornosť na myseľ. Predstav si úplne čiernu tabuľu, ktorá zapĺňa celý obraz, ktorý vnímaš.

Na tabuli si predstav číslo 3. Zmaž ho a znovu si ho tam predstav. Opakuj spolu tri krát.

Potom urob to isté 3 krát s číslom 2, potom si 3 krát predstavuj a maž číslo 1 a nakoniec 0.

Zmaž polednú nulu a precíť tento stav.

Skúsite ho? Ak áno, napíšte, čo ste pri tomto cvičení zažívali.

 

Súvisiace články:
Každodenná meditácia – experiment
Meditačný denník
Význam meditácie v živote človeka
Cvičenie: „Myseľ mysli!“

 

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Tagged on:                 

2 thoughts on “Cvičenie: NULA (myšlienok)

 • 30. apríla 2014 at 9:45
  Permalink

  ….skúsil som, priebeh bol pestrý. Začal som podľa návodu a bolo to veľmi nádejné – až do chvíle, keď som sa zamotal v číslach a samozrejme myšlienky sa toho okamžite chopili a začali vyrušovať ( presne ako deti v škole, keď učiteľ preruší výklad a začne hľadať kriedu ). Takže na rad prišiel plán B, nastúpil Indiana zo včerajška aj z jeho zaklínadlom : myseľ mysli, rob si , čo chceš, ja ťa budem pozorovať. Naozaj to pomohlo, znovu to bolo veľmi nádejné, ale v závere som sa pristihol, ako si lámem hlavu nad tým , prečo ešte kamarátkyne ovce neporodili :o)))). A bol koniec…

  …celkovo mám z toho dobrý dojem a mám pocit, že k zlepšeniu veľkou mierou prispelo to, že tentokrát som dal Osem kúskov brokátu, ešte pred meditkou. Doteraz som to robil opačne, lebo tak dajako „logicky“ som sa obával, že keď sa už raz energeticky rozprúdim, kto ma potom utíši ?, :o))))

  Reply
  • 30. apríla 2014 at 9:48
   Permalink

   🙂
   Super, myslim ze „staci“ mat so sebou trpezlivost. Je to zaujimave, ze cvicenie pred meditaciou pomaha uvolnit sa. Ak nie uplne cvicenie, aspon poriadne napnutie svalov, potom uvolnenie a ponatahovanie sa.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: