vďačnosťZačalo to celkom nenápadne. Na fejsbúku sa objavila fotka, ktorá mi dala nápad urobiť niekedy inokedy cvičenie. Tak som si ju dala na stránku, aby som ju našla. Objavila ju tam kámoška a okamžite to cvičenie urobila…. a postla ho ako svoj status. Na to zareagovala jedna jej kámoška s tým, že kedysi to robila aj ona a vtedy sa diali zázraky…

A pretože zázraky my môžeme vždy a všade a v každej podobe (aj v tej, z ktorej máme plné gate 😉 ), tak nič nebudem odkladať a tu máte cvičenie:

Napíšte si, za čo ste vďační Univerzu. Píšte si to denne, ak sa to mení. Urobte si z toho plagátik a vyveste si ho niekam, kde ho budete mať stále na periférii pohľadu.

🙂 A čakajte na zázraky.

Kámoška si napísala toto: “Za čo som vesmíru vdačná? Som vďačná za to, že mám vždy čo potrebujem, kde bývať, čo jesť, za neustálu ochranu a pomoc od mojich božstiev, plus za nadstavbu – za mojich skvelých kamarátov, za veľmi zaujímavý a slobodný život, za bývanie blízko krásnej prírody, za dobré filmy, hudbu, výtvarné umenie a jedlo a čaj, za to, že sa môžem rozvíjať, za to, že sú moji blízky a moje zvieratá zdravé, za to, že mám čas na seba a na svoje aktivity a za kakao s rumom. Fakt skúste, je to super, kedysi to robili v Café Stena a ja si to občas robím doma, hlavne v zime, ešte si tam dávam škoricu.”

A za čo som vďačná ja? Za pokoj v duši a odstup od vecí, ktoré ma ešte nedávno rozčuľovali. Za to, že dokážem vidieť život v perspektíve a z rôznych uhlov pohľadu, čím aj v tom zlom viem vidieť to smiešne a zasmiať sa na tom. Za to, že mám svoju “operenú rotu”. Že sa starajú. Neriešia veci miesto mňa, ale starajú sa, aby sa v mojom živote objavovali príležitosti, ako ich vyriešiť. Majú ma radi takú, aká som, a nepotrebujú na mne nič meniť – aspoň pre nich som dokonalá, keď už pre seba nie… 🙂 Som vďačná za to, že sú. A som vďačná za to, že som ja smela byť tak dlho, až som sa do tohto stavu dostala. Eloi. 🙂

Ak si toto budeme písať a uvedomovať, veľmi rýchlo sa prepólujeme od rátania príkorí k rátaniu darov. 🙂

Článok bol publikovaný aj na Eprakone.

Pridaj komentár