vitannikHeaderPo poslednom vitanníku a mojom uvedomení, že posledné dni viac bojujem ako si užívam, som sa rozhodla prestať bojovať a poddať sa, dať si poriadny obed a nie potravu pre zajacov.

Ráno bolo ešte v pohode, doobeda som urobila smúťakovú výživu. Dala som do nej málo zázvoru a ešte som aj zabudla pridať citrón a tak bola dosť nasladlá. Najskôr mi chutila, ale  pri treťom pohári som už mala dosť tejto horko-nasladlej kaše. Na obed odišiel kolega do PastaBasta na cestoviny a ja som si povedala, že idem tiež do normálnej reštiky. Vonku pršalo, nechcelo sa mi trepať niekam ďaleko. A tak som uvažovala, kam sa vyberiem. Ako prvé pripadli do úvahy reštiky v našom vchode. 6950997-funny-turtle-burgerMekáč – na burger som nemala chuť, možno na nejaký šalát. Tak ale šalát si môžem dať aj inde. Ďalšia je „Koreánec“ – máme jeho jedálny lístok v kancelárii a tak som si ho prezerala. Mäso som nechcela vôbec. Nejakú zeleninku by to chcelo, alebo polievku. Už som aj tuho uvažovala o Ramen polievke, slinky sa mi zbiehali, keď som si prečítala, že sú v nej aj varené slíže a tie mi spravili škrt cez rozpočet. Na tie som chuť nemala. Ďalšia reštika na blízku – moja bývalá obľúbená – pozerám ich menu, nič pre seba som nenašla. Reštiky som zavrhla a povedala som si, že zájdem do Billy a tam si kúpim šalát. V tom mi ťuklo – Hä? Šalát? Tak predsa len chcem len šalát! To rovno môžem zájsť do tej novo-objavenej gastráčovej reštiky s bufetom. Tam si môžem dať aj nejakú dusenú zeleninu, alebo polievku, alebo hocičo. Po 20 minútach uvažovania som sa nakoniec vybrala do tej istej reštiky, kde som bola deň predtým. Pripravená na všetko. Varené, nevarené, jedno. S táckou v ruke som si to ale predsa len najskôr namierila k šalátovému bufetu a tam som objavila anti-pasti! Aká to radosť! Tie som minule prehliadla a teraz sa na mňa usmievali plné taniere sušených rajčín, nakladaných cibuliek a artičokov, marinované šampiňóny a podobné zázraky! S veľkou radosťou som si naložila za poriadny tanier, k tomu som si zmiešala ešte fajnový šalát zo surovej mrkvy, brokolice, cukety, papriky a slnečnicových semiačok. A ako predjedlo za misku melónu a dyne. Toooľko radosti! Znova som sa parádne na mne zabávala, ako sa môj zámer napĺňa aj napriek tomu, že niekedy mám pocit boja, potom vzdania sa, uvoľnenia, pustenia zámeru a nakoniec nachádzam radosť :).

Po toľkej radosti som poobede ani len absťák nemala. Večer sme dojedli paradajkovú „polievku“ a k tomu sme si dali rukolový šalát. Popri ňom som si hryzkala z fantastického cheddar syru a vôbec mi nevadilo, že nie je raw :). Inak mi napadá, že šak aj ten syr a všetko ostatné je istým spôsobom živé. Určite sú v ňom látky, ktoré sa hýbu, reagujú na seba. Ak by niečo nebolo živé, tak by to tu nebolo :). Aj mŕtve mäso je živé, vždy v ňom prebiehajú nejaké živé procesy, keby to aj boli len na úrovni baktérií, kyselín, rôznych rokladačov. Všetko je neustále v pohybe a tým pádom živé. Aj „neživá“ strava. Na určitej úrovni, v určitej hĺbke sa stále hýbe. Som teraz objavila Ameriku, že? Paradoxne som si tento neustály pohyb všetkého okolo mňa uvedomovala, ale na stravu som sa takto konkrétne nikdy nepozrela. A super je, že tento pohyb, tieto vibrácie každého predmetu môžeme cítiť. Iná vibrácia vychádza z čerstvých klíčkov a iná z vareného mäsa. Ani jedna nie je lepšia, alebo horšia. Je len iná. A je len na mne, akú momentálne chcem prijímať. Nateraz mám viac chuť na tie klíčky, ktoré sa Dadka naučila úplne fantasticky pestovať. Včera sme pojedali k večeri klíčky mungo fazule a slnečnice. Perfektná lahôdka toto.

Moja včerajšia energia bola od toľkej radosti nabudená, fičala som celý deň ako perfektne natiahnuté hodinky, celé poobede som pri práci stála.

Zato som ale mala pocit, že mám celú pleť zapálenú. Dodržala som môj sľub a pila som viac vody, podarilo sa mi určite dostať sa na 1,5 a možno až 2 litre vody. Pre mňa absolútny úspech.

10PrikazaniVečer som ešte asi do desiatej pracovala, nahodila som všetky termíny osobných konzultácií u Judith do nášho kalendára, ako aj jej kurz numerológie. Ako sprievodný obrázok som si vybrala 10 prikázaní v hebrejčine. Judith ich mala na krku ako prívesok, tak sa mi to zdalo vhodné :). Vrelo vám odporúčam objednať sa u nej na konzultáciu. Už len prepis svojho mena do hebrejčiny a následne do hieroglyfov, jej výklad k tomu stoja za to. Nehovoriac o samotnom zážitku zo stretnutia sa s touto veľmi múdrou a jasnovidnou ženou, ktorá zostala oboma nohami na zemi.

Povedala som si, že nabudúce nahodím do systému aj možnosť rezervácie termínov osobných konzultácii a liečenia u mňa – každý piatok doobeda a poobede. K tomu sa dostanem ale až keď zostavíme s Iskrom program pre naše semináre v Zaježovej. On vlastne už zostavený je, len ho potrebujeme dať do čitateľnej podoby. V máji sa budeme zaoberať kvantovým liečením, v júli šamanským putovaním a v septembri Esejskými zrkadlami.

Môj denník vďačnosti dnes napĺňam vďakou za skvelé životné zvraty, za rannú prechádzku. Som vďačná za Dadku. Som vďačná aj za všetkých ľudí, čo ma sprevádzajú, niektorí potichu a z pozadia, niektorí intenzívne v popredí. Som vďačná  za internetový priestor pre komunikáciu. Som vďačná za srandu a humor v mojom živote. Ďakujem za žirafu.

Kto sa (ne)chcete stať žirafou a viete po nemecky, môžete mi zodpovedať na nasledovný rébus. Ak správne nezodpoviete, dáte si na 3 dni ako profilovku (whatsapp, iný messanger, FB) žirafu.

Du kommst ins Zimmer. Auf dem Bett liegen 2 Hunde und 4 Katzen. Eine Giraffe und 5 Nilpferde stehen da auch rum… 3 Hühner und eine kleine Ente fliegen durch die Gegend… so! Wie viele Füße stehen im Zimmer?

Odpovede do komentárov! 😀

–> Odpoveď a obrázok žirafy nájdeš tu na druhej strane!

Dnes sa vidíme na Kvantovke, stretnutí na tému „Harmonické vzťahy.“

Dovidenia priatelia!

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Tagged on:             

10 thoughts on “Kašlem na surovú stravu! O živom mŕtvom mäse.

  • 12. marca 2015 at 9:15
   Permalink

   58 je tvoja odpoved, napisem neskor, ci je spravna, alebo budes na jeden cas zirafou 🙂

   Reply
  • 12. marca 2015 at 13:03
   Permalink

   24 je tiez dobra odpoved! Ci je spravna, alebo budes v profile zirafkou, dam coskoro vediet! 🙂

   Reply
 • 12. marca 2015 at 14:27
  Permalink

  😀 joooo, z tohoto vlaku sa mi už nedá vystúpiť tadadadadaaa…raz možno zložím pesničku s takýmto refrénom 😀 😛
  S tou surovou stravou a všeličím podobným okolo „cesty“, je to taká sranda, že niekedy sa aj vytočím, že čo je to zase za „blbosť“, veď ja to vôbec takto nechcem a potom mi tak niekedy spontánne napadne, že ktorá časť môjho „ja“ sa to teraz vlastne ku mne prehovára a či to čo chcem, je to, čo potrebujem. Či to je Ego, ktoré trepe paprčkami a bojí sa zase raz o život, alebo je to moja intuícia, či hlas duše/tela, ktorý presne vedia, čo treba a ako to treba spraviť? No a v tom je pre mňa tá výzva a dobrodružstvo! Presne to v takýchto momentoch veru neviem a tak kráčam ďalej s nádejou a vedomím, že odpoveď nenechá na seba dlho čakať a vždy to doteraz aj tak bolo, len tá koťuha „nie-dlho“ mení vždy svoju tvár a podobu a tým pádom opäť „viem, že nič neviem“ 😀 Na zdravie! 🙂

  Ozaj a k tým žirafám, ja som tiež za 24!

  Reply
  • 18. marca 2015 at 11:41
   Permalink

   Hehe, s týmto nesúhlasím, pretože v slovenčine je trochu rozdiel medzi nohou a šľapou.
   Nemci nech to majú ako chyták. Podľa slovníku, sú Fuss a Bein = noha a Hufe je kopyto, takže hra – nehra, ani 6 nie je správna odpoveď 😛

   Reply
   • 18. marca 2015 at 12:26
    Permalink

    hehe, sak preto som to neprekladala!

    podla wikipedie hrochy patria k sudokopytnikom a kopyta maju
    niekde som sa docitala, ze maju vpredu kopyta a vzadu aj plavacie blany, alebo to bolo na stranke menom stupipedia, tak tomu neprikladam velky vyznam 🙂

    😀 😀 😀 Sup sup zirafkuuuu 🙂

    Reply
    • 18. marca 2015 at 15:38
     Permalink

     to si ešte premyslím, či je to v súlade s mojim plánom duše 😀 😀 😀

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: