Ktorý je najdôležitejší zákon zhmotňovania – plnenia túžob?

Prečo nedostávate, po čom túžite? Prečo vám nefunguje zákon príťažlivosti? Prečo sa vám nedarí dosiahnuť váš cieľ? Prečo nevychádzajú vaše plány?

Poznáte to aj vy? Veľmi chcem niečo dosiahnuť, robím všetko pre to a predsa len sa to otočí oproti mne, alebo moje plány dopadnú ešte horšie, ako som čakala. Alebo sa veeeľmi na niečo tešíte a skončí sa to sklamaním.

Ak nesúhlasíme s okolnosťami v ktorých sme a snažíme sa proti nim bojovať, dávame do tohto boja celú našu silu, čo nám to prináša? Odporujeme niečomu, vytvárame tlak a cítime protitlak. Našu energiu vynakladáme na boj. Skúste sa zamyslieť, kedy a proti čomu vo vašom živote bojujete? Koľko vás to stojí sily? Kto vyhráva? Za akú cenu?

Náš život je ako rieka. Niekdy prúdi pomaly a pokojne, inokedy rýchlejšie a búrlivejšie.

the-scenery-679011_640

Keď sa snažíme silou-mocou trepať dopredu, je to, akoby sme zobrali pádla a snažili sa čo najrýchlejšie prejsť cez niektoré úseky. Vtedy sa môže stať, že neuvidíme, čo nám rieka ponúka, neuvidíme čo sa blíži a môžeme prehliadnuť, že sa blíži napríklad vodopád a nestihneme sa na neho dostatočne pripraviť. Toto nastavenie sa nazýva aj nelipnutie, alebo vám možno už niekto povedal: „Netlač na pílu.“

whitewater-950272_640

Ak sa naopak prúdu bránime, náš pohľad smeruje dozadu, alebo niekam mimo. Možno sa posunieme o kúsok, čo nám ale nič neprinesie, lebo prúd neutíchne. Možno zostaneme zdanlivo na jednom mieste a držanie tohto miesta nás bude stáť veľa síl. Možno sa budeme brániť a aj tak nás prúd bude unášať a my sa nebudeme cítiť dobre.

fishing-164977_640

Môžeme sa rozhodnúť žiť s prúdom našej rieky. Všímať si tu a teraz náš úsek, našu rýchlosť, čo je okolo nás, aké manévrovanie naša loď potrebuje. Kde sú pred nami plytčiny, v ktorých by sme mohli uviaznuť, alebo kde sa chceme vyhnúť rýchlym prúdom. K tomuto je potrebná pozornosť, vedomé bytie a vnímanie seba, ako aj okolia – ktoré je vlastne len našim zrkadlom.

Ako ste sa rozhodli vy? Chcete pádlovať čo najrýchlejšie vpred, alebo sa brániť, alebo zvolíte cestu jemného manévrovania?

Prud

 


Najbližšie udalosti:

20. januára 2020 - 26. januára 2020

Sebapoznávanie, joga a meditácia v Thajsku – 21.01.2020 - 01.02.2020 0:00

Leave a comment