Majme súcit

Keď som prvý krát počula, že vykradli miesto kde sa kresťania v BS stretávajú, prvé čo mi napadlo bolo hodnotenie: “To je teda dosť úbohé, že niekto musí okrádať tých, čo sami majú málo a čo najviac rozdávajú.”
Potom som sa zháčila, lebo som zbadala v sebe sudcu a posnažila som sa odosobniť a skúsiť vložiť trošku súcitu do tejto situácie.
V akej situácii musí byť človek ktorý toto spraví? Asi v dosť zúfalej. Už len samý akt kradnutia je nepochopením princípu našej existencie – Daj -> dostaneš (a tak isto obrátene: Zober -> bude ti odobraté).recycle-1000785_1920

Potom z takéhoto pohľadu môžem mať s takým človekom jedine súcit, pretože keď nechápe tomuto princípu, tak pôjde vždy len dole: stane sa mu niečo “zlé”, on na to reaguje ďalším negatívnym činom, čo opäť vedie k tomu aby sa mu stalo niečo “zlé” a kruh sa uzatvára. Pritom nie je schopný pochopiť princíp, že naše terajšie činy vytvárajú našu budúcnosť. Nemá ten nadbytok pochopiť, že všetci ľudia sa snažia byť šťastní, len niektorí ľudia sa to snažia dosiahnuť troška nešikovne a tým ubližujú svojmu okoliu. Nie je ani schopný nájsť nič pozitívne na udalostiach ktoré sa mu dejú (a ktoré označuje ako “zlé”) a tým pádom skúsiť vyťažiť z danej situácie to najlepšie čo vie. S týmto vedomím musíme takýmto ľuďom odpustiť v našom vnútri a v našich srdciach, rozvinúť pre nich súcit, priať im nech sa im darí lepšie (tak dobre aby už nemuseli robiť tieto skutky) a tiež priať im aby pochopili, že všetko čo spravíme sa nám vráti s rovnakým znamienkom s akým sme to urobili. Pretože bez toho aby o tom vedeli, týmto činom si ešte prihoršili. Nehovoriac o tom, že tým (odpustením) pretŕhame negatívne karmické zväzky.god-594722_1280

Tak som sa teda zamyslela a skúsila nájsť niečo pozitívne na tejto udalosti. Prvé mi napadlo, že momentálne komunikujú spolu ľudia, ktorí sa už dávno nespojili – udržujú sa staré priateľstvá. Majú teraz niečo spoločné – napríklad riešia ako vypátrať nástroje, niektoré tak unikátne, že na Slovensku im niet páru… Veľa ľudí zdielalo oznam tejto udalosti a určite spravili aj dobré priania pre tento zbor. Sila myšlienky a dobrého priania vie spraviť zázraky ;). Určite veľa dobrých ľudí prispeje na zakúpenie nových nástrojov, čo opať spraví multiplikačný efekt daj -> dostaneš. Určite sa týmto tento zbor dostal do povedomia a možno to pritiahne aj nejakých nových ľudí, ktorí možno neskôr aj zostanú.

To je len pár vecí ktoré mi narýchlo napadli, učite aj vám napadne veľa iných, môžete ich aj napísať do komentárov. Alebo sa môžete podeliť s vašou skúsenosťou kedy sa vám podarilo spraviť z negatívnej skúsenosti niečo pozitívne. Poďme tak spraviť svet krajším a lepším, či už z viery v boha, alebo z akejkoľvek inej.


Najbližšie udalosti:

18. novembra 2019 - 24. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00
Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

25. novembra 2019 - 1. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00
Pohľady do seba - arteterapeutický workshop – 30.11.2019 9:00 - 16:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

1 Comment

Leave a comment