48 En De Cz

Suricata_suricatta_-_meerkat_-_suracte_-_Erdmännchen_04 (1)

Zaměřit pozornost na to, co nás obklopuje a jak se při tom cítíme je výborný prostředek pro zjištění, jak funguji já a jak fungují moje vztahy.

Můj vztah se sebou samým je na prvním místě. Pozorováním, jak se chovám k sobě, jaké emoce ovlivňují mé činy, slova a myšlenky mohu udělat první krok ke změně a nalezení míru a rovnováhy v sobě.

K pozorování patří být si vědom tohoto okamžiku. Je jedno, čemu se akorát věnujeme – ať jíme, děláme domácí práce, odpočíváme, hrajeme se, cvičíme, nebo pracujeme. Nepřítomnost v dané chvíli, odlétávání ve fantazii do minulosti, budoucnosti, nebo „co by bylo kdyby …“ vytváří neidentifikovatelný pocit neuspokojení. Myslím na jedno a jsem něco jiného vytváří propast – ve mně a zároveň mezi mnou a ostatními věcmi, jakož i lidmi. Pozorováním sebe a věcí takových, jací jsou bez posuzování tuto propast zmenšuje. Spojení našeho života a naší pozornosti přináší jednotu, spokojenost a pocit plnosti.

Teorie usměrňování pozornosti je rychle napsána a zdánlivě jednoduchá. V praxi to už vypadá jinak.

Proto budeme přidávat na tuto stránku pravidelně cvičení pozornosti. Zkušenosti, jak se nám při nich vodí, což nám dělá potíže, nebo které cvičení zvládáme s lehkostí můžete sdílet na našem fóru. Cvičení se budou týkat pozorování nás, pozorování okolí, pozorování vztahů. Pozorováním se dostaneme ik uvědomění si, co vlastně perfektní vztah pro mě znamená, jaký by měl být a jak ho mohu dosáhnout. Naším cílem není měnit druhých, naším cílem je cesta k sobě, poznání sebe sama, zjištění, kdo jsem, stát se přítomným v tomto okamžiku a být v souladu se mnou a mým okolím, být v míru a spokojenosti.

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: