48 Cz

541816_220193701477062_648890621_nZákon přitažlivosti (Law of Attraction) neboli zákon rezonance říká, že cokoli vysíláme Univerzu, to k sobě (i k nám jako zdroji vysílání) přitahuje energie, které jsou v rezonančním souladu, mají stejnou nebo podobnou frekvenci či vibraci .

Zákon rezonance lze vyjádřit různými způsoby :

 • Energie následuje pozornost. (Na co se soustřeďuješ, do toho vtéká energie – tvá i ta “ Univerzální „.)
 • To, o čem přemýšlíš, posiluješ.
 • Stejné přitahuje stejné. (Česky: vrána k vráně sedá. 🙂 )

Rovněž existují různé slovní spojení, které jej popisují, ačkoliv lidé možná netuší, že mluví o zákonu rezonance :

 • zčistajasna
 • synchronicita
 • boží požehnání
 • štístko
 • náhodička
 • osud
 • karma.

Ještě jednou, „zákon rezonance říká, že cokoli vysíláme do vesmíru, to přitahuje energie podobné frekvence, rezonance nebo vibrace “ .

Zákon rezonance dává výsledky – ať je chceme nebo ne (i pokud jsme vesmíru vysílali nechtěný signál, např. . „nezasloužím si…“ ) .

Přitahujeme to, co jsme, a současně to, na co se soustředíme. Pokud cítíme negativitu, přitahujeme negativní zkušenosti. Pokud cítíme lásku a vyrovnanost, přitahujeme pozitivní zkušenosti. Můžeme přitáhnout jen ty kvality, které sami máme. Takže pokud chceme mít v životě volnost a radost, musíme se dostat do stavu, kdy se cítíme, jako bychom volnost a radost v životě už měli…

Vlastně, zastavme se na chvilku a pojďme si procítit, jak by se tyto věci cítili. Jako bychom cítili volnost? Změnili bychom zaměstnání? Žili bychom někde jinde?

A jak by se cítila radost? A hojnost?

V pořádku – a teď, když jste si ten pocit představili, tak zavřete znova oči a předstírejte, že to již máte. Představte si, že za tmou za vašimi víčky je už domov, auto či partner, které jste si vysnili, anebo trezor plný peněz nebo zcela zdravé tělo…

Nesmíte si jen představovat, že to máte. Musíte skutečně cítit, že to máte a že jste si to zasloužili.

No a teď si přiznejme – jak často denně setrváváme v takových úžasných okamžicích a jak často místo toho setrváváme v negativních pocitech jako „nemám to -a- to“, „jsem tlustý“, „lidé mě nemají rádi“…

Když se soustavně soustřeďujeme na to špatné – jak chceme přitáhnout do svého života to dobré?

Zákon rezonance není nová myšlenka! V historii ho učili Ježíš i Buddha. A přestože název LOA dostal nedávno, existoval odjakživa!

Zde je pár příkladů :

 • „Tvá víra tě uzdravila.“ Toto řekl Ježíš. Ukázal, že pokud chceme zastavit utrpení, musíme zastavit naše omezující myšlenky a přesvědčení. Byla to víra toho člověka, která ho uzdravila – začala jako myšlenka a přeměnila se na vyléčení. Ježíš neřekl: „uzdravil jsem tě“, ale „tvá víra tě uzdravila“ .
  Věřit značí mít přesvědčení, které nám dodává sílu. Která naše přesvědčení nám uzavírají cestu k tomu, co chceme dosáhnout? Ty nám stojí v cestě, že dnes nežijeme svůj vysněný život! Musíme věřit v Univerzum i sami v sebe!
 • „Jak člověk myslí, takový je.“ Toto je výrok Buddhy. Na cokoliv se v myšlení soustředíte, to se zhmotní do vaší konkrétní reality.
  „Jsme, co si myslíme. Vše, co jsme, má původ v tom, co si myslíme. Našimi myšlenkami utváříme náš svět.“
  „Všechno, co jsme, je výsledek toho, co jsme si mysleli. Pokud člověk mluví a jedná se zlým úmyslem, pronásleduje ho bolest. Pokud jsou myšlenky a činy člověka čisté, obklopuje ho štěstí jako stín, který ho nikdy neopouští.“

A zase si uvědomujme, že zákon rezonance působí v obou směrech – jak pozitivně, tak negativně ! Pokud se tedy stále soustřeďujeme na to, že nemáme dost peněz na zaplacení účtů, co se tak asi stane? Nebudeme mít dost peněz na zaplacení účtů! Ale pokud se dostaneme do duševního stavu, kdy jsme přesvědčeni, že peněz bude dost, i když jich nyní mnoho není, pak si ty peníze do života přitáhneme – buď jako peníze nebo jako nápad, jak se k nim dopracovat .

Převzato z článku na Eprakone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: