Učíme sa meditovať I.

Meditácia je veľmi hodnotnou prestávkou z hľadiska zdravia a vitality. Pomáha telu, nervom, energii a funkčným orgánom, aby sa zotavili. Pravidelnou meditáciou, ponáraním sa do seba samého, máme možnosť oslobodiť sa od myšlienok, ktoré vznikajú každou zmyslovou činnosťou. Pohľadom do vnútra dosiahneme najcennejšie naplnenie života: znova vytvorenie rovnováhy celej bytosti.

Bežný život môžeme nazvať ako „cestu von“ a meditáciu ako jej protipól, ako „cestu späť“.

Pozývame vás zažiť na vlastnej koži, aký vplyv má pravidelná meditácia na každodenný život.

Vnímanie v meditácii

Ponoriť sa do seba, sústrediť pozornosť na jednu vec alebo dej a potom v ďalšom kroku myseľ uvoľniť je základom meditácie. Napriek tomu je vnímanie v meditácii u každého z nás jedinečné, ako naše zreničky alebo otlačky na prstoch. Niektoré vnemy sú podobné našim piatim zmyslom, niektoré sú úplne iné a často nám chýbajú slová na ich opísanie. Potom môžu pri snahe priblížiť vlastné vnímanie zaznieť opisy ako „cítil som vôňu farieb“. Pozývam vás objaviť svoje vlastné vnímanie. Ak budete pravidelne meditovať zistíte, že typ vášho vnímania sa môže aj meniť. Každá meditácia bude jedinečná.

V meditácii môžete teda vnímať obrazy, zvuky, vône a pachy. Môžete cítiť telesné vnemy ako tlak, ťahanie, teplo, vánok, uvoľnenie. Tak isto sa môžu vynoriť pocity a emócie, ako aj kombinácia všetkých týchto vnemov. Pre veľa ľudí je najťažšie prijať ak nevnímajú počas meditácie nič zmyslové, ale jednoducho vedia.

Koncentrácia a vizualizácia, Príprava na meditáciu, Ako často, kedy a ako dlho meditovať, Vnútorné nastavenie a zámer, Meditačné fázy, Rušivé elementy, Ako narábať s vyrušeniami sa dozviete v e-knihe „Škola meditácie

 

Návod ako meditovať a vedené meditácie nájdete v e-knihe „Škola meditácie – meditácia ako cesta k sebe

SkolaMeditacie_ekniha


Najbližšie udalosti:

8. novembra 2018

Mesiac s Archanjelmi II. - sebadôvera, stabilita, pradôvera, ľahkosť – 08.11.2018 - 06.12.2018 Celodenná

15. novembra 2018

Hatha joga – 15.11.2018 18:00 - 19:15

16. novembra 2018

Ranná yoga – 16.11.2018 7:00 - 8:00

19. novembra 2018

Vedená meditácia – 19.11.2018 19:00 - 20:30

22. novembra 2018

Hatha joga – 22.11.2018 18:00 - 19:15

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: