Meditácia pre rozvinutie lásky

Táto meditácia slúži na rozvinutie lásky v sebe, k sebe a tým aj k druhým. Zámerom je precítiť energiu mieru a obklopiť sa ňou. Meditácia môže trvať ľubovoľne dlho, najlepšie bude, ak sa necháte viesť svojou intuíciou. Pre začiatok odporúčam 10-15 minút. Ako vstup do meditácie môžete použiť krátke precítenie celého tela podľa tohto návodu. Meditáciu si pred vykonaním najprv pozorne prečítajte.

balance-1398285_1920

Fáza 1 – uvoľnenie tela

Keď ste pohodlne oblečený, miesto na meditáciu máte pripravené, najprv ponaťahujte svoje telo, svaly a šľachy. Pohodlne si sadnite, alebo ľahnite. Uvoľnite ruky, či už ležiace pri tele alebo na stehnách. Zavrite oči.

Zamerajte pozornosť  na dych, nechajte ho plynúť. Dych nesilte, len pozorujte ako plynie. Rátajte výdychy od 10 po 1. S každým výdychom sa viac a viac uvoľnite. Precíťte, ako vaše telo oťažieva. Doprajte si čas na úplné uvoľnenie, oťaženie tela, pričom myseľ zostáva jasná a bdelá. Precíťte spojenie s Matkou Zemou. Doprajte si čas. Precíťte žiaru slnka a hviezd a vaše spojenie so stredom vesmíru, so Zdrojom všetkého čo je, s Nebeským Otcom. Predstavte si, ako odchádza všetko rušivé a vy ste ešte pokojnejší a uvoľnenejší.

Fáza 2 – prevedenie zámeru

Presuňte vašu pozornosť do stredu hrudníka. Tu sa nachádza vaša vnútorná iskra, precíťte toto svetlo vo vás. Upriamením vašej pozornosti je toto svetlo čoraz jasnejšie. Pomaly sa rozširuje, jeho lúče sú nádherné, jasné a príjemne hrejivé, napĺňajú celý hrudník. Nechajte toto svetlo žiariť, jeho lúče presahujú vaše telo, rozširujú sa, obklopujú vás. Ponorení vo svetle srdca precíťte vám prirodzený mier a pokoj. Zostaňte v tomto pocite tak dlho, ako sa vám žiada. Vnímajte lásku, ktorá pomocou tohto svetla vo vás prúdi. Vnímajte, ako z vás žiari – ako vy žiarite láskou, ste ňou obklopení, priam sa v nej kúpete. Užite si tento pocit domova, istoty, prijatia a odovzdania sa. Vnímajte, ako je ste prepojený týmito lúčmi so všetkým okolo vás. Nechajte vašu pozornosť putovať po dráhach lásky a precíťte láskyplné prepojenia všetkého, čo je. Zostávajte v energii lásky tak dlho, ako sa vám žiada.

Fáza 3– návrat do prítomnosti

Keď cítite správny čas na ukončenie meditácie, alebo počujete signál pre jej ukončenie, zvoľna sa vedome nadýchnite do celého tela a precíťte ho. So zámerom precitnutia s hlbokým nádychom precíťte svoje nohy a pohýbte prstami na nohách, s hlbokým nádychom precíťte svoje ruky a pohýbte prstami. Uvedomte si svoje okolie, tu a teraz, svoje telo v tejto prítomnosti, zdvihnite ramená, pohýbte hlavou a keď ste pripravení, otvorte oči.

Ak máte pripravený zápisník alebo denník, zapíšte si svoje dojmy z meditácie. Ako sa vám darilo sústrediť sa, či sa vám zdala byť dnes meditácia veľmi dlhá, alebo krátka. Ktoré myšlienky sa drali na povrch a chceli byť povšimnuté. Akou metódou sa vám darilo najlepšie nechať myšlienky, pocity, alebo iné ruchy odplávať.

Ďalšie meditácie a návod ako meditovať nájdete v e-knihe “Škola meditácie – meditácia ako cesta k sebe


Najbližšie udalosti:

21. januára 2020

Sebapoznávanie, joga a meditácia v Thajsku – 21.01.2020 - 01.02.2020 0:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment