Táto meditácia slúži na rozvinutie lásky v sebe, k sebe a tým aj k druhým.  Zámerom je precítiť energiu mieru a obklopiť sa ňou. Meditácia môže trvať ľubovoľne dlho, najlepšie bude, ak sa necháte viesť svojou intuíciou. Pre začiatok odporúčam 10-15 minút. Ako vstup do meditácie môžete použiť krátke precítenie celého tela podľa tohto návodu. Meditáciu si pred vykonaním najprv pozorne prečítajte.

Keď ste pohodlne oblečený, miesto na meditáciu máte pripravené, najprv ponaťahujte svoje telo, svaly a šľachy. Pohodlne si sadnite, alebo ľahnite. Uvoľnite ruky, či už ležiace pri tele alebo na stehnách. Zavrite oči.

Zamerajte pozornosť  na dych, nechajte ho plynúť. Dych nesilte, len pozorujte ako plynie. Rátajte výdychy od 10 po 1. S každým výdychom sa viac a viac uvoľnite. Precíťte, ako vaše telo oťažieva. Doprajte si čas na úplné uvoľnenie, oťaženie tela, pričom myseľ zostáva jasná a bdelá. Precíťte spojenie s Matkou Zemou. Doprajte si čas. Precíťte žiaru slnka a hviezd a vaše spojenie so stredom vesmíru, so Zdrojom všetkého čo je, s Nebeským Otcom. Predstavte si, ako odchádza všetko rušivé a vy ste ešte pokojnejší a uvoľnenejší.

Predstavte si, ako celú miestnosť postupne napĺňa nádherná ružová farba. Akoby sa z ničoho nič objavila, ako farebná hmla, alebo lúč ružovej farby, ktorý je čoraz jasnejší. Nechajte túto farbu, aby naplnila vaše fyzické telo, pozorujte ju. Možno je v niektorých častiach tela intenzívnejšia, akoby ich chcela presvetliť. Precíťte svoje srdce, svoj hrudník, zamerajte naň svoju pozornosť a odtiaľto pozorujte túto farebnú energiu vo vás a okolo vás. Nechajte pomaly rozpustiť pocit ružovej a vnímajte, ako ju nahrádza farba zelená. Hrá všetkými odtieňmi, môže byť dokonca gýčovo trblietavá, alebo so zlatistými nádychmi. Dovoľte si ponoriť sa do odtieňov zelenej, tak, aby vám to bolo príjemné. Možno si všimnete niektoré časti tela, alebo okolo tela s intenzívnejším farebným pulzovaním, alebo intenzívnejšou hrou farieb. Len sledujte, čo sa deje vo vás a okolo vás, vaše pocity, vaše bytie. Zostaňte v zelenej farbe tak dlho, ako to cítite ako správne.

spring-320310_1920

Keď cítite správny čas na ukončenie meditácie, alebo počujete signál pre jej ukončenie, zvoľna sa vedome nadýchnite do celého tela a precíťte ho. So zámerom precitnutia s hlbokým nádychom precíťte svoje nohy a pohýbte prstami na nohách, s hlbokým nádychom precíťte svoje ruky a pohýbte prstami. Uvedomte si svoje okolie, tu a teraz, svoje telo v tejto prítomnosti, zdvihnite ramená, pohýbte hlavou a keď ste pripravení, otvorte oči.

Ak máte pripravený zápisník alebo denník, zapíšte si svoje dojmy z meditácie. Ako sa vám darilo sústrediť sa, či sa vám zdala byť dnes meditácia veľmi dlhá, alebo krátka. Ktoré myšlienky sa drali na povrch a chceli byť povšimnuté. Akou metódou sa vám darilo najlepšie nechať myšlienky, pocity, alebo iné ruchy odplávať.

rose-3224046_1920

Ďalšie meditácie a návod ako meditovať nájdete v e-knihe “Škola meditácie – meditácia ako cesta k sebe”

 


Najbližšie udalosti:

Žiadne Udalosti

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment