Meditácia – wellness so zeleným drakom

Meditačná cesta z 23.10.2018

Aj tento utorok sme sa pred meditáciou rozprávali, čo kto akurát rieši a na akú tému by chcel meditovať. Počas rozhovorov mi napadlo priniesť dva balíčky kariet a spojiť sa v hlbinnej imaginácii so silami, ktoré v tomto momente potrebujeme. Priniesla som dračie karty a karty duše. Každý sme si vytiahli toľko kariet, koľko sme intuitívne vnímali ako správne. Ja som si vytiahla kartu zeleného draka, s názvom „životospráva“.

Previedla som nás uvoľnením a spojením sa s našimi dračími poslami.

Nachádzam sa pri potoku, sedím na kameni a vidím, ako prichádza impozantný, zelený drak. Pýtam sa ho na jeho posolstvo – popis ku karte spomínal niečo so silou rastlín. Drak ma berie obďaleč na trávu a necháva ma tam. Mám pocit, že sa nič nedeje. Prichádza ku mne pocit smútku za kačicami – teda indickými bežcami, ktoré niekto dnes ukradol našim. Preciťujem tento smútok, prijímam ho, nechávam cezo mňa prechádzať. Sadám si opäť na kameň k potoku, objímam si kolená a dovoľujem smútku, nech sa naplno rozvinie. Emócia pomaly doznieva a ja len tak sedím na kameni. Nechce sa mi nič riešiť, ani dávať drakovi otázky, ani si pýtať posolstvá. Chce sa mi len tak byť.

Zrazu cítim, že mi drak svojim pazúrom prechádza po chrbtici a reže mi kožu. Dáva mi povel, zvliecť ju. Rozrezáva mi kožu na viacerých miestach a ja ju zvliekam z celého tela. Ešte nie je vytvorená nová koža, telo mám pokryté akoby mazivom. Vnímam, že drak má v rukách misku s hustou zelenou liečivou kašou, ktorú mi striedavo s bahnom natiera po celom tele. Je to príjemné a cíti sa to veľmi regeneračne. Niektoré miesta mi drak predtým, ako tam nanesie bahno a zelenú kašu, vyplachuje nejakou žltou tekutinou. Toto natieranie trvá dosť dlho. Ako je hotový, odniekiaľ sa tu vzali veľké zelené listy, ktorými drak celý zábal pokrýva. Zakrýva mi nimi celé telo, jeden list mi vkladá do úst, rolky listov do nosa a do uší, listy prikladá aj na očné viečka. Cítim sa ako zamúmiovaná listová karbonátka. Ale je to príjemné, mám pocit, akoby som bola v nejakom wellnesse na procedúre. Drak ma berie pod svoje krídlo, zavinie ma do neho a mám pocit, akoby ma dodatočne nabíjal nie len teplom, ale aj liečivou energiou. Chvíľu v tomto zábale len tak ležím a pozorujem, ako sa mi pod ním obnovuje koža. Ako sa pomaly vytvára nový jemný povlak, ktorý je čoraz silnejší.

Drak ma posúva k blízkemu vodopádu, staviam sa pod vodu a nechávam ju strhnúť zo mňa listový zábal aj s bahnom a zeleným náterom. Je to veľmi príjemné a osviežujúce a ja mám pocit, akoby som sa znovu zrodila.

Pomaly nastáva čas ukončiť meditáciu a ja zvolávam aj ostatných, vrátiť sa z ich cesty späť. Veľké ďakujem, za túto zdanlivo miniatúrnu, napriek tomu dlhú a veľmi intenzívnu cestu. Ak sa aj vám ostatným meditujúcim chce spísať, čo ste vo vašich cestách zažili, poteším sa.

Texty meditácii a návod ako meditovať nájdete v e-knihe “Škola meditácie – meditácia ako cesta k sebe”


Najbližšie udalosti:

12. decembra 2019

Splnová krištáľová meditácia – 12.12.2019 19:00 - 20:30

13. decembra 2019

Cesta zvukom s gravidjogou – 13.12.2019 17:30 - 19:00

14. decembra 2019

Můj zvířecí spojenec- arteterapií k sebepoznání – 14.12.2019 9:00 - 16:00

19. decembra 2019

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 19.12.2019 16:00 - 20:30

21. decembra 2019

Plné vedomie - Lucidné snívanie – 21.12.2019 9:00 - 17:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment