Zdenka je zlatá dušička výtvarníčka, majiteľka tvorivej dielne art4fun. Ak sa nás na jej kreatívny kurz nazbiera dostatok záujemcov, príde ku nám so všetkým materiálom a môžeme spolu tvoriť. Zdenka nás naučí ku každej technike to najdôležitejšie, povie nám tipy a triky pre použitie bežných materiálov k tvoreniu, bez zbytočného vyhadzovania peňazí na drahé špeci-pomôcky. Ak máte záujem o jeden z nasledujúcich kurzov, stačí sa mi ozvať tu v komentári alebo na e-mail. Ak chcete kurz niekomu venovať odporúčame vám naše Darčekové poukazy. Jednotlivé popisy kurzov nájdete nižšie na tejto stránke.

Čelenky, alebo FLOWER POWER

Šperky zo živice

Šperky zalievané živicou a farbami Fantasy prisme a moon

Servítková technika – decoupage

Hodvábna Mandala či vitráž

Hodvábna šatka v mikrovlnnej rúre

Kresba – predmet, tvar

Makovičky či iné šperky

Maľovanie na textil

Čevapčiči či vtáčik na niti

Maľované šperky z dreva

Šperky z papiera

Pohľadnice

Plstenie šálu z vlny

Plstenie z vlny – šperk

Korálikovanie a drôtovanie

Brošne z filcu

Zdobenie kraslíc a jarné hniezdo


Popis jednotlivých kurzov

Čelenky, alebo FLOWER POWER – 30 EUR

Chceli by ste aj vy svoju originálnu čelenku? Zorganizujte svoje kamarátky a príďte vyrábať. Na tomto kurze vás naučím, ako si môžete vyrobiť ozdoby do vlasov z umelých kvietkov. Podľa vášho vkusu si vyrobíte venček, čelenku, náramok, alebo brošňu. K dispozícii budete mať množstvo materiálu s ktorým budete môcť podľa vášho výberu pracovať. Kurz je vhodný aj pre deti od 9 rokov a uskutoční sa ak budú prihlásení aspoň 4 účastníci.

V cene kurzu je všetok materiál, ktorý budete na tvorbu potrebovať. Odporúčame vám, aby ste si priniesli ochranný odev.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Šperky zalievané živicou a farbami Fantasy prisme a moon – 30 EUR

Na tomto kurze sa naučíme 3 základné techniky, ako treba pracovať so živicou a ako sa dajú ozdobiť šperkové kovové lôžka. Budeme vystrihovať, lepiť, kvapkať a zapúšťať špeciálne farby, ktoré nám na lôžkach vytvoria neskutočné a neopakovateľné vzory. Zaleje živicu do foriem a lôžok s použitím fotografií a farieb Fantasy prisme a Fantasy moon.

Vytvoríte si kolekciu profesionálne zdobených šperkov v počte minimálne 6 kusov (náušnice, prívesky, prstienky – podľa vášho výberu). Táto technika je veľmi nenáročná, je vhodná aj pre úplných začiatočníkov a ľudí, ktorí majú silné pochybnosti o svojej tvorivosti. Budeme používať “zázračné farby”, ktoré vás zaručene prekvapia. Ak máte doma maličkú fotografiu niekoho, koho by ste si chceli dať do prívesku, tak si ju doneste. Vhodný je rozmer o priemere 20-25mm.

Neváhajte, vytvorte si svoju tvorivú skupinu, zavolajte kamarátky a prežite s nimi príjemné chvíle.

Všetok materiál je v cene. Kurz sa uskutoční ak budú prihlásení aspoň 4 účastníci. Odporúčame vám, aby ste si priniesli ochranný pracovný odev (zásteru, starú košeľu ). 

Servítková technika – decoupage – 30 EUR

Na tomto kurze si ozdobíte rôzne predmety podľa vášho výberu. Naučíme sa, ako urobiť zo starých vecí veci nové, povieme si čo-to o technike krakelovania a vyrobíme si pekné vecičky pre svoje potešenie. K dispozícii máte veľa zaujímavého materiálu a krásnych servítkových vzorov. Môžeme zdobiť zrkadlá, krabice, dózy,  rôzne iné drevené výrezy, šperky, náušnice, sviečky… Je len na vás, čo si vyberiete.

Kurz je vhodný aj pre mamy s deťmi a uskutoční sa ak sú prihlásení aspoň 4 účastníci.

Všetok materiál je v cene kurzu.

Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev – starú košeľu, zásteru.

Hodvábna Mandala či vitráž – 45 EUR

Na tomto kurze si namaľujeme hodvábnu Mandalu, alebo vitráž. Povieme si niečo o spôsoboch maľovania. Naučíme vás precízne pracovať, používať redukcie, kontúry a techniku nanášania farby na hodváb. Ukážeme si, čo dokáže pár zrniek soli.
Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci. Kurz je vhodný pre  začiatočníkov aj maminy s deťmi.
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranné oblečenie (zásteru, starú košeľu).

Hodvábna šatka v mikrovlnnej rúre – 30 EUR

Na tomto kurze sa oboznámime s technikou maľovania hodvábu v mikrovlnnej rúre. Naučíme sa niečo o farbách a náhode vo výtvarnom prejave. Výsledkom bude jedinečný originál, jemná hodvábna šatka, ktorá bude skvelým doplnkom k vášmu oblečeniu. Ak nám zvýši čas, vyrobíme si sponu z drôtu.

Kurz je vhodný aj pre začiatočníkov, či deti.

Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev – starú košeľu, zásteru.

Kresba – predmet, tvar 30 EUR

Na tomto kurze si osvojíme úvod do kreslenia predmetov, zachytenie tvaru, tieňovanie. Naučíme sa čo je vizovanie. Individuálny prístup lektora je zárukou, že sa vo svojich schopnostiach posuniete kúsok ďalej. Ak sa potrebujete pripraviť na talentové skúšky, vieme vám ponúknuť pravidelný kurz za zaujímavú cenu.
Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev, zásteru alebo starú košeľu. 

Kresba – kvet 30 EUR

Na tomto kurze si pod vedením lektora skúsite nakresliť kvet. Individuálny prístup vám zaručí posun vo vašej tvorivosti. K dispozícii budete mať rôzne papiere, uhol, ceruzky, farebné pastely. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

V cene je všetok materiál.
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev (zásteru, starú košeľu). 

Makovičky či iné šperky – 30 EUR

Chcete mať šperk ako z rozprávky? Potom neváhajte a navštívte náš kurz výroby šperku z farebnej nadýchanej organzy. Môžete sa realizovať podľa vašich predstáv. K dispozícii budete mať veľké množstvo farebnej organzy, korálok, bižutérnych komponentov. My vám povieme ako na to. Je len na vás čo vytvoríte. Čelenku do vlasov, náhrdelník, prsteň brošňu či náušnice. Vyrobíte si originálny doplnok, originálny darček pre potešenie.

Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční, ak budú prihlásení aspoň 4 účastníci.
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev.

Ak chcete kurz niekomu venovať odporúčame vám naše Darčekové poukazy.

Maľovanie na textil – 30 EUR

Máte na svojom obľúbenom tričku fľak ktorý nejde vyprať?  Chcete si oživiť fádne tričko, povliečku na vankúš alebo tašku? Tak potom je tento kurz stvorený pre vás! Pri práci budeme používať farby na textil, rôzne kontúry, pečiatky a šablóny..

K dispozícii budú bavlnené tašky a povliečky na vankúš. Ak si chcete pomaľovať tričko to si treba priniesť so sebou /bavlnené môže byť biele aj jednofarebné/.

Ostatný materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev.

Čevapčiči či vtáčik na niti – 30 EUR

Spoločnými silami si vyrobíme priestorovú dekoráciu, ktorá pridá nášmu interiéru nový rozmer a život.
Všetok materiál je v cene. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

Maľované šperky z dreva – 30 EUR

Na tomto kurze si vyrobíme sadu šperkov na drevených základoch. Budeme maľovať akrylovými farbami. Zostavíme si sadu šperkov podľa vlastného výberu. Zistíme, že z bežne dostupného materiálu sa dajú vyrobiť pekné ekologické darčeky s prvkami originality.
V cene je zahrnutý všetok materiál.  Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si priniesli ochranný pracovný odev (zásteru, starú košeľu) 

Šperky z papiera – 30 EUR

Na tomto kurze sa naučíme spoznávať neohraničené možnosti práce s papierom. Vyrobíme si originálne šperky netradičnou technikou. Zistíme, že z bežne dostupného materiálu sa dajú vyrobiť pekné ekologické darčeky s prvkami originality.
V cene je zahrnutý všetok materiál. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si priniesli ochranný pracovný odev (zásteru, starú košeľu)

Pohľadnice – 30 EUR

Chcete mať originálne pohľadnice? Príďte si medzi nás nejaké pekné vyrobiť. Naučíme vás čo je embosing a scrapbooking. K dispozícii budeme mať nepreberné množstvo materiálu. Kurz je vhodný aj pre rodičov s deťmi.
Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev.

Plstenie šálu z vlny – 45 EUR

Na tomto kurze si technikou mokrého plstenia vyrobíte originálny šál, ktorý bude jedinečným atraktívnym doplnkom vášho oblečenia. K dispozícii máte veľký výber farieb.
Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev.  

Plstenie z vlny – šperk – 30 EUR

Máte radi brošne, náušničky, prívesky?  Tak vyskúšajte niečo netradičné. Šperky z ovčej vlny sú originálnym doplnkom a a dajú sa celkom ľahko vytvoriť. Naučíte sa vlnu spracovávať suchým plstením. Vlna v rôznych farieb a bižutérne komponenty budú k dispozícii . K dispozícii budete mať nepreberné množstvo materiálu, vlnu, korálky, drôtiky, očká, nite, pierka. Je len na vás, kam až vás dovedie vaša fantázia.
Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční, keď budú prihlásený aspoň traja účastníci. Je vhodný pre začiatočníkov a pre maminy s deťmi.
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev (starú košeľu, zásteru). Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

Korálikovanie a drôtovanie – 30 EUR

Baví vás drôt ale neviete ako na to? Na tomto kurze sa naučíme vytvárať základné tvary z drôtu. Môžete si vyrobiť brošňu či prívesok. K dispozícii budeme mať veľké množstvo drôtov a korálikov a bižutérnych komponentov. Ozdoby dozdobíme korálikmi stuhami podľa vlastných predstáv.

Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

Brošne z filcu – 30 EUR

Na tomto kurze si vyrobíme veselé brošničky z filcu. Vašej fantázii sa medze nekladú. K dispozícii budete mať rôzny materiál, farebný filc, očká, gombíky, kamienky, drôtiky. Pod vedením lektora si môžete vyrobiť originálnu brošničku napríklad aj v tvare kvetu, hamburgera.

Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci

Šperky zo živice 30 EUR

Na tomto kurze sa naučíme pracovať so živicou. Vyrobíme si niekoľko šperkov, prívesok, náušnice, prsteň či magnetku zalievaním do formy i do kovových lôžok. Môžete si doniesť maličké fotografie (1,5×1,5cm) vašich blízkych.

Vaše výrobky si vyzdvihnete v ďalšom termíne, nakoľko živica musí tvrdnúť viac ako 40 hodín.

Všetok materiál je v cene kurzu – 4 kovové lôžka podľa vášho výberu, grafické motívy, živica, silikónové formy na ďalšie zalievanie tvarov.

Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev (starú košeľu, zásteru).

Kurz nie je vhodný pre deti, živica je chemikália! Pri práci používame ochranné prostriedky, ktoré sú v cene kurzu.

Zdobenie kraslíc a jarné hniezdo – cenu doplníme pri záujme

Na tomto kurze si vyrobíme niekoľko kraslíc rôznymi technikami. Vyskúšame rôzne možnosti zdobenia. K dispozícii budete mať množstvo zaujímavého materiálu vrátane kraslíc, sisalu, stužiek, kvetiniek, vlny, korálok a farebného papiera.  Vyskúšame, kam nás dovedie naša fantázia. Môžete plstiť, lepiť, maľovať. Záleží len na vašej invencii.  Váš hotový výrobok bude veselým doplnkom vašej domácnosti.

Všetok materiál je v cene kurzu. Kurz sa uskutoční ak budú aspoň 4 účastníci
Odporúčame vám, aby ste si doniesli ochranný odev.

 

Leave a comment