7009594-valentines-day-heart-box-tape-ribbon-pink-gift-loveDotkni sa srdca a urob slučku. Zapamätaj si tento dotyk.

Cestou lásky ťa povedú pocity. Budeš ich vedieť rozoznať od pocitov hnaných egom, ktoré sú zmiešané štipkou agresivity. Ak nájdeš v pocitoch šťastia zároveň aj pocit vyvýšenosti, víťazstva nad inými, alebo porazených okolo seba, pozri sa na toto šťastie a preskúmaj, prečo ho ešte potrebuješ.

padlock-172770_1280Pocity nešťastia sú zavreté dvere. Precíť tieto pocity a nájdi tie dvere, ktoré si uzavrel. Kde ti chýba dôvera? Kde si stratil seba a Boha v tebe? Nepotrebuješ proti tvojmu nešťastiu bojovať, nechaj ho byť.

A začni tvoriť šťastie. Svoje a iných skrz tvoje. Malé veci šťastia znásobíš do veľkých, ak sa na ne zameriaš.

Otvor dlaň a tak ako prijímaš, tak rozdávaj a tak ako rozdávaš, tak aj prijímaj.

Rozdávaj a prijímaj príležitosti, rozviň ich a znova odovzdaj. Nie kvôli tomu, aby si uvoľnil miesto pre iné, toho je tu dosť, ale aby si zostal prirodzene v pohybe, vo vlnách, vo večných cykloch. Ty v nich zostaneš tak či tak, záleží len na tebe, či budeš prirodzene s nimi plynúť, alebo proti nim bojovať.

Čo znamená otvorené srdce?

hug-650876_1280Precíť ako ku tebe, okolo teba a z teba plynie dobrý, príjemný, lahodný pocit – a to v každej životnej situácii. V meditácii, kontemplácii, rozjímaní ho môžeš precítiť, osvojiť si ho a potom ho postupne púšťať do tvojho života. Vždy keď si všimneš, že nie si v pohode, spomeň si na tento konkrétny pocit. Je na tebe, ako ho nazveš. To, na čom záleží je, že ho vieš precítiť a postupne sa naučíš byť v ňom trvalo. A sám skúmaj, čo tento stav prináša.

Kto si? Je to dôležité? Aké by to bolo, keby ti stačilo vedieť, že si Božia iskra? Nájdi si k tomuto stavu vlastné pomenovanie – si časť celku, časť univerza, ktorá obsahuje tú istú esenciu ako celok, ako univerzum. V tebe je celý vesmír. Precíť stav „Božej iskry“, alebo ako si si ho inak pomenoval.

Zavri oči, zhlboka sa nadýchni a precíť: Som Božia iskra.

Čo všetko stráca v tomto stave dôležitosť? Je možné, že to môžeš zo svojich myšlienok vypustiť a prestať sa tým zaoberať. To, čo v tomto stave dôležitosť nestráca, potrebuje momentálne najviac tvojej pozornosti a energie.

columnar-945653_1280Precítením svojho základu máš možnosť uvedomiť sa, uvedomiť si a rozhodnúť, ktorým smerom budeš upriamovať pozornosť a zhmotňovať, pretvarovať veci a situácie z myšlienkovej do hmatateľnej podoby.

Miluj a tvor.

Sananda, 21.9.2015


Najbližšie udalosti:

5. novembra 2018 - 11. novembra 2018

Mesiac s Archanjelmi II. - sebadôvera, stabilita, pradôvera, ľahkosť – 08.11.2018 - 06.12.2018 Celodenná

19. novembra 2018 - 25. novembra 2018

Hatha joga – 22.11.2018 18:00 - 19:15
Ranná yoga – 23.11.2018 7:00 - 8:00

26. novembra 2018 - 2. decembra 2018

Vedená meditácia – 26.11.2018 19:00 - 20:30
Hatha joga – 29.11.2018 18:00 - 19:15
1 2
Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Tagged on:             

2 thoughts on “O šťastí, nešťastí a zhmotňovaní

 • 22. septembra 2015 at 14:31
  Permalink

  Cítim ten súzvuk každou bunkou tela. Ten pocit bezpečia a správnosti v mojom vnútri a tu a teraz je nádherný.
  …ten moment, keď v kútku duše cítim tú úžasnú túžbu, ťah, to volanie po slobode a poznaní, po jasnosti, rovnováhe a dobru, ktoré ma napĺňa a prekypuje zo mňa do šíreho okolia – bez hraníc – bez potreby začiatku, konca, či cieľa. Ten smäd za poznaním, čo je pretkaný zvedavosťou, ktoré sú zárukou tohto večného pohybu.
  S radosťou a otvorenými očami kráčam po svojej ceste a sledujem tento zázrak udalostí a skúseností, ktoré sa stále držia ruka v ruke. Príčina a následok sa striedajú v nekonečne – vždy. Možnosti, otvorené dvere dokorán, výzvy, všade navôkol sa hmýria a naťahujú ruky, chcú sa dotýkať, tak nežne a placho. Prepojenia bez prerušenia zbiehajú sa v ľúbeznom tanci v jednom bode, bez prestávky. Dotknúť sa zvnútra svojho srdca, znova a znova. Chutí tak sladko, úprimne a múdro. Večný prameň, ten magický bod spojenia so všetkým, má svoje dary pre každého a vždy má svoju náruč otvorenú 🙂 🙂 🙂

  ….mňam, tá sadla… 🙂

  Reply
  • 22. septembra 2015 at 15:06
   Permalink

   🙂 🙂 ~~~~~~ *********** ~~~~~~~~~~~ ***********

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: