O základe bytia, ako dôverovať, zhmotňovať a konať v láske

6930997-mood-glow-lamp-night-light-blueZo svetla vychádzajú myšlienky, do svetla sa myšlienky uberajú – myšlienky sú svetlo. Tvojou pozornosťou ich môžeš uchopiť, nechať rozvinúť a podľa nich materializovať.

Uvedomenie si svetla prináša dôveru, uvedomenie si svetla JE dôvera. Je základom bytia, či si si toho vedomý, alebo nie.  Základ tvorenia je svetlo, jeho rozdelenie, rozvinutie, vyjadrenie, spoznanie a rozhodnutie. Toto je tvorenie.

Kedy máš pocit, že všetko bude dobré? Kedy máš pocit, že všetko je dobré?

Keď cítiš istotu dôvery, keď si si istý svojou dôverou, keď SI v dôvere. Je možné, že si potrebuješ spomenúť aké to je, byť v dôvere. Krok po kroku ju znova budovať. Budovať nie je najsprávnejšie slovo, lepšie by bolo priblížiť sa ku nej, alebo dokonca dovoliť jej prejaviť sa, keďže nikdy nie ste oddelení.

Tvoje svetlo, tvoja Božia iskra, ktorá ťa napĺňa, ti môže byť oporou. Môžeš sa učiť postupne preciťovať ju, prijímať ju a takto zároveň „budovať“ dôveru. PRA-dôveru, ktorá prináša neotrasiteľný pocit: „všetko je dobré“.

6886094-sunlight-wallpaper-hdAko sa správaš, keď si v tomto pocite? Pozorovaním svojho dňa zistíš, kedy si ešte od tohto základného stavu vzdialený. Áno, pocit „všetko je dobré“, je základný stav bytia a synonymom svetla, Božej iskry, dôvery. Z tohto stavu nedokážeš inak konať ako s láskou a pritom nestrácaš tvoju individualitu.

Tvoje vedomie je rozpustené vo svetle a zároveň vo fokuse prítomnosti, čo sa možno zdá paradoxné. Prakticky vysvetlené je to stav, kedy vieš, si si istý, cítiš, že všetko je v úplnom poriadku. Vtedy prjímaš každú situáciu tak, ako prichádza, reaguješ na ňu z tohto stavu, alebo situácie z tohto stavu vytváraš. Toto zahŕňa aj situácie zdanlivo neprospešné, alebo pre iných nepríjemné. Pre teba nepríjemné nebudú, lebo budeš v čistom vedomí. Vedomý si svojich slov, t.j. svojich myšlienok, t.j. svojho svetla a v plnej zodpovednosti.

Každá zdanlivá prekážka ťa môže posunúť bližšie k poznaniu. K poznaniu čoho? Toho, čo poznať chceš, čo si sa spoznávať rozhodol. Toho, ktoré myšlienky si si vytiahol zo svetla, oddelil ich svojou pozornosťou – prijal ich za svoje a teraz ich rozvíjaš a dávaš do matérie.

Všetky situácie (aj s prekážkami) sú ti sluhmi zhmotňovania tvojho zámeru. Tvojimi rozhodnutiami prispievaš k tvojmu poznaniu. A tvojim rozhodnutím môže byť aj napríklad, činiť v stave: „všetko je dobré.“

Preskúmaj sám, ako sa ti kráča životom, keď v tomto stave si. Preskúmaj, čo ti prináša a aké situácie nastávajú a ako sa menia staré situácie.

Je to na tebe.

Sananda, 23.9.2015


Najbližšie udalosti:


Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

2 Comments

  • Iskra
    Posted 24. septembra 2015 14:06 0Likes

    hmmm, pozeral som na ten podpis s dátumom už na včerajšom článku a na chvíľu som sa pri ňom zastavil a potom som sa už len usmieval 🙂 Tie myšlienky mi deň pred tým vírili v istej obmene hlavou. Tak ako tieto dnes doobeda okolo 10:00 (písal som istý komentár, ktorý som na koniec zase zmazal a nechal to plynúť bez zásahu 🙂 )
    Sanandova energia (prejav) je mi nejako podozrivo veľmi blízka…ďakujem za tento “prenos” 😀

Leave a comment