Môj brat má len 23 a už občas vie. Že odkiaľ vietor fúka. Len prednedávnom mi demonštroval ten smer. Asi pred mesiacom mi totiž prestalo svietiť ľavé svetlo na aute, ktoré vymenil. A minulý víkend mi prestalo svietiť to pravé. Tí, čo čítajú medzi riadkami, si pomyslia, aká krásna analógia. Ron bude zase frflať, že nerozumie. Nuž, toto je lyrizovaná próza. A svetlá už fungujú; obe.

Motoristicko-životná múdrosť dľa môjho brata:

1)        Keď vymeníš ľavé svetlo, často sa stáva, že onedlho bude treba vymeniť aj pravé.

2)        Keď svetlo nesvieti, niekedy stačí iba kvalitne klepnúť po kapote, a ono sa opäť rozsvieti.             Brácho, si ako Džízs  😀

(Okrem toho prehlásil, že nabližšie si kúpi Škodovku. Keď beriem do úvahy jeho predošlý vozový park a afinitu k tuningovým zrazom, prichádzam na to, že asi dospieva a stáva sa z neho muž, omg.)

Iskra, Tebe nesmierna vďaka za to, že si mi šlohol môj príbeh o Wimovi (žmurk vieš-ako-to-myslím) a doslova ho rozdúchal 😀 Keďže sa zdá, že moja termodynamika je posledné týždne doslova pošahaná, máme polku Decembra a ja som posledne takmer prišla o močák (viac v najbližšom príbehu) – začínam mať pocit, že sa nebodaj možno ten Iceman týka aj mňa, a to nielen ako žurnalistu. Na Vianoce si od Teba prosím osobný Rýchlokurz Wima Hofa. Moje deti Ti raz budu retrospektívne vďačné.

Okej, ale prečo pre Rona ?

Ron je špeciálny. V priebehu ani nie 24 hodín ma dostal do zúrivého prskotu (niečo okomentoval a netlieskal mi!!!), božskej nirvány (aj on je len človek, ooooom) a búrlivého rehotu (keď som si poriadne prečítala jeho komentár a zistila, že vlastne nebol až taký sprostý). Ron je proste chlap. On ani nevie, akú pravdu mal, keď napísal:

V jednej chvíli ešte ležíš na dlažbe a v druhej jazdíš bieleho kona… (Ron)

the_windigo_s_remains_by_deskridge-d859vdi

A že muži nerozumejú ženám.

Drahý Ron, zdá sa, že Ty rozumieš. Presne tak to je. Neustále. Keby si práve rozmýšľal, či som sa tým pádom náhodou nezbláznila, odpoviem že ale totálne. Alebo slovami Dana Landu: mne mrdlo; a vy lidičky ani nevíte, jak moc.

Mohli by sme to nechať teraz tu a tak, ale takto pred Vianocami cítim istú roztopaš odhaľovať tajomstvá (moja babina tiež, ale u nej to súvisí už viac s tým, že prestáva pamätať, čo kto vie a čo nie. Bude švanda, keďže obľúbené motto našej rodiny je hlavne to nikomu nehovor 😀 ).

Tu je to tajomstvo. Básnici to tušili a snažili sa nás varovať. Aj Búrlivé výšiny pojednávajú o tomto subjekte. Chlapcovi a spojencovi v zbroji vám to váš otec možno vyjavil, keď ste dosiahli správny vek. Aj Bukowski to vedel, keď písal svoje Básne pred pádom z 9. poschodia.

Všetky ženy sú blaznivé. Totálne. 

Niektoré to maskujú lepšie ako iné. Niektoré sa za to hanbia, pretože nevedia, že je to ich prirodzenosť. Iné to oslavujú. Ja som za oslavu, lebo šak načo cikať proti vetru. Po vetre ten prúd dočiahne ďalej a viem ho oveľa lepšie zacieliť. A to je vynikajúce. Značí to, že všetko vždy bolo, je a bude v poriadku.

Tento svet totiž nie je ani lineárny, ani štrukturovaný, ani logický. Je nádherný a morbídny zároveň. Plné spektrum. Cyklus. Pätnástka vie, o čom hovorím (ale kto nebol u Judith, nevie teraz, o čom hovorím – aha sebauvedomenie 😀 )

Okrem iného Ron naznačil, že ten transformačný proces by si vraj zaslúžil pár viet navyše.

Nemôžem inak ako s Tebou súhlasiť. Zaslúži si všetky vety sveta. Preto moje šikovné prstíčky už pár týždňov behajú po klávesnici a potom nedočkavo ťukajú tlačítko `publish`. Editorka vo mne ich núti aspoň raz si to po sebe prečítať, to bude asi tá profesionálna deformácia, o ktorej ľudia občas hovoria a potom na mňa škaredo kukajú.

Nikdy som si nemyslela, že takto verejne, ale transformácia očividne fičí. Mám Ťa rada, drahý Ron.krakenko

Krakenko Ťa síce už očúral nespočetne veľakrát, pri rôznych príležitostiach, najčastejšie keď si nám demonštroval, že ho máš väčšieho ako my všetci ostatní dokopy (puristicky môj osobný uhol pohľadu). Nebolo to úmyselne, aby si rozumel. Ja Ťa mám rada. To len tá potvora šupinato-krídlatá, keď sa chvíľu nekukám, už si to k Tebe mašírovala na tých malých tučných nožičkách, až jednu zdvihol, a….za zvyšok sa Ti verejne ospravedlňujeme. Transformačný proces má holt viacero faziet 😉 

Ďakujem Ti, že mačkáš tie správne tlačítka. Objavujem veci.

Starý úchyl, Ty si nemysli, že som minule neprekukla tú kulehu počas meditky. Mali sme sa ťahat po voľakom svietivom motúze, voľakam. Keďže ja som ja, plávala som miesto toho vo vesmíre, až kým neprišla inštrukcia zistiť, u koho ten motúz končí, aka kam nás doviedol. Vizuálne teda zhmotním motúzik, ťahám sa po ňom ťahám, až tu narazím na dve bosé chodidlá. Chlapské. Okolo nich sa plantal lem dlhej bielej nočnej košele. Hmmm. Zatvárila som niečo medzi you-me-him-me, ja som tu vlastne omylom a prepáčte, niekto iný sa ešte nehlási, u koho by tento motúzu mohol končiť? (Rohatá-krídlatá ma nenechala v štichu.)

Starý úchyl to teda nevzdáva a ide na to cez humor. Dobre. Ja totižto verím, že pánske nočné košele sú síce desne pohodlné na guľky, ale hahaha.

 


Najbližšie udalosti:

5. novembra 2018 - 11. novembra 2018

Mesiac s Archanjelmi II. - sebadôvera, stabilita, pradôvera, ľahkosť – 08.11.2018 - 06.12.2018 Celodenná

19. novembra 2018 - 25. novembra 2018

Hatha joga – 22.11.2018 18:00 - 19:15
Ranná yoga – 23.11.2018 7:00 - 8:00

26. novembra 2018 - 2. decembra 2018

Vedená meditácia – 26.11.2018 19:00 - 20:30
Hatha joga – 29.11.2018 18:00 - 19:15

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

8 thoughts on “Pre mojich mužov, ale najmä pre Rona

 • 10. decembra 2015 at 14:45
  Permalink

  OOOOO oslava blaznivym zenam OOOO
  AAAAAA a blaznivym muzom AAAA
  😀

  Reply
 • 10. decembra 2015 at 15:04
  Permalink

  😆 toto som potreboval, ďakujem Sonička 🙂
  Tento týždeň je výnimočne bláznivý…a začalo to asi minulým piatkom…vypustil som von všetkých svojich démonov/krakenov…asi…
  asi mi preplo už úplne, ale zdalo sa mi to ako super nápad…možno by to chcelo článok…uvidíme…hlavne uvidíme, čo to prinesie, ale všetci (démoni) na mňa lišiacky žmurkajú…aj bolesť, aj strach, aj nenávisť a hnev – absolútny ničiteľ a dokonca aj tá stará koťuha nedostatočnosť sa na mňa škerí…bude to vraj veľká zábava…tak teraz čakám, čo bude…v stredu som rozmlátil moju milovanú bedmintonovú raketu – asi ako predohru 🙁 …. 😛 😀

  Jo, ozaj, zajtra by som si možno šiel okolo 14:30 zase zaplávať…vonku je tak krásne.
  Kto sa pridá? :mrgreen:

  Reply
 • 10. decembra 2015 at 15:14
  Permalink

  Krakenko odkazuje, ze si mas pustit troska Lil1Wayna, ked to na teba pride 😉

  Ja zajtra sice budem plavat, ale v Piestanskom 32 stupnovom bazene, muehehehehe. Budem na vas horuco mysliet 😉

  Reply
 • 10. decembra 2015 at 15:36
  Permalink

  Toto mi prave napisal bracho:

  Prva cast ma mega potesila uplne pekne:)
  A druhej casti vobec nerozumiem 😀

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Reply
 • 15. decembra 2015 at 16:37
  Permalink

  Fuha…este si to parkrat precitam nech mi to dopne, zvysok potom zase za rok skusim ci to bude lepsie 😉
  Kategoriu „blazniva zena“ vobec nemam zavedenu. Uz ani nepotrebujem ked su teda vsetky take. By som o tebe nikdy nepovedal, tak decentne posobis….
  Co sa Krakenka tyka je zbytocne precitlively. Este som sa na teba raz zle nepozrel a on uz ma pohotovost. Kto potom nakluse ked je NAOZAJ zle? Krakenko musi byt dost zmozeny z tolkej roboty, ev. ho trochu setri 😉

  Reply
 • 16. decembra 2015 at 16:50
  Permalink

  Ja viem, ze je obcas precitliveny, to ma z toho, ze uz nemoze zrat tie nevinne panny 😀
  A nema pohotovoost. Bol iba miestami trochu roztopasny svojim typicky roztomilym sposobom 😉

  Reply
 • 17. decembra 2015 at 15:24
  Permalink

  Podla mna ked ta dobre chrani treba mu dopriat nech ma dobru ranu a fokus a nie je nadmieru mily a roztopasny…co je s tymi nevinnymi pannami?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: