Prečítané knihy a pozreté filmy – 02/03.2017

Február bol taký krátky, že som nakoniec počkala do apríla, nech spíšem knihy aj z marca :). Dáva zmysel, či? 🙂 PERFEKTNÉ knihy som čítala. Hlavne o snívaní a opäť snívaní a vedomom bytí. Tu je zoznam:

1. Vadim Zeland – Ovlivňování reality I – Prostor variant
Jaaaj, tu som sa cítila doma! Mala som pocit, že niekto spísal presný spôsob môjho bytia, môjho uvažovania, cítenia. Ja som veľa vecí nevedela dať do slov, lebo sa zdali byť paradoxné. Ako napríklad: niečo si želať a potom to pustiť, nelipnúť na tom. “Vedieť” cieľ, ale v podstate za ním neísť, nelipnúť na ňom. V. Zeland ide s vysvetlením (niekedy až moc obšírne, ale dá sa to vydržať) egregorov ďalej, rozvíja pojem “kyvadiel” – ktoré našou pozornosťou vždy energeticky kŕmime. Ide len o to, ktoré si vyberieme. No super kniha, odporúčam ju.
Zároveň som začala čítať jeho štvrtú knihu, trochu na preskáčku.

2. Gareth – Vedomé sny, Aktivní život v jiné dimenzi
Malá knižôčka so spísanými zážitkami autora. Zaujímavé, aké rozdiely  sú medzi mojimi a jeho zážitkami. Pre mňa obdivuhodné, akú výdrž mal autor v učení sa lietať. Môj zážitok je: jednoducho vyletím, či už dopredu, alebo hore. Autor knihy vyvinul extra techniky mávania rúk a “plávania”, pokiaľ sa mu to konečne podarilo. Toto je super príklad, ako sa naše presvedčenia z denného sveta prenášajú do sveta snového. Nasledujúci obrázok je obdobná kniha od Garetha:

3. R. Wagonner – Klarträume – Wege ins Unterbewusstsein (Jasné sny – cesty do podvedomia). Táto kniha patrí k základnej príručke o lucídnom snívaní, tak ako od LaBerge. Výborne a jasne napísaná.

4. S. Rausch – Oneironaut
Štrukturovaná kniha o základoch lucídneho snívania vychádzajúca z osobných skúseností mladého autora. V knihe vyvracia pár starých odgiem o LD, ale v podstate neprináša nič nového.

Rozčítané knihy
5. Tenzin Wangyal Rinpoche – Übung der Nacht: Tibetische Meditationen in Schlaf und Traum. (Nočné cvičenia – Tibetské meditácie pre spánok a sny).
OOOOO výborná je toto kniha. O vedomom snívaní z inej perspektívny – z tradície tibetského budhizmu.
Rovno som sa prihlásila na kurz Tibetskej jogy spánku začiatkom mája.

Pozretné filmy
K telke som sa moc nedostala, ale jeden film za tieto dva mesiace vyšiel a bol perfektný:

Arrival – Príchozí
arrival3O tom, ako na zemi pristane 12 mimozemských lodí a nikto nevie, čo tí mimozešťania chcú. Angažujú jednu prekladateľku, ktorá má s nimi nejak komunikovať a zistiť, čo chcú. Používajú ale úplne iný typ reči, kde hrá čas inú rolu. Viac neprezradím. Výborný film. Mám v pláne si ho ešte raz pozrieť.
Link na csfd: Arrival

 

Aké knihy a filmy ste v poslednej dobe čítali vy?

 


Najbližšie udalosti:

18. novembra 2019 - 24. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00
Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

25. novembra 2019 - 1. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30
Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 28.11.2019 16:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00

Leave a comment