Krásny článok od Zlatky:

Dnes už viem, že sebaláska je v našich životoch extrémne dôležitá. Je to základ, na ktorom sa dá stavať krásny život.

Priznám sa, v minulosti som mala problém predstaviť si niečo konkrétne, keď som čítala o sebaláske. Bol to pre mňa nejasný pojem.

Čo to vlastne je tá sebaláska? Pomohla mi predstava, že mám samú seba tak rada, ako mám rada svoje deti.
Mama bude milovať svoje dieťa aj keď ju za deň desať krát nahnevá, aj keď nevie gramatiku, príliš veľa utráca na oblečenie či priberie nejaké to kilo. To je materská láska. Taká silná má byť podľa mňa i láska k sebe. Mať sa rada napriek chybám a nedostatkom.

Viete prečo je sebaláska taká dôležitá?

Pretože jej nedostatok ovplyvňuje všetky oblasti nášho života.
Je ťažké sa skutočne tešiť z nádhery života, keď si nevážime samé seba, keď sme na seba tvrdé, neodpúšťame si. Bez sebalásky sme neisté. Myslíme si, že nie sme hodné dobrých vecí v živote. Žiarlime, závidíme, smútime.

Koleso negativity sa roztáča.
Čo zasadíš, to sa ti urodí.

Ako môžeme očakávať, že sa k nám bude okolie chovať s úctou, keď my samé úctu k sebe nemáme? Ostatní ľudia k nám pristupujú podobne, pretože tento postoj z nás cítia. Vedia, že si môžu dovoliť chovať sa k nám nedobre.

ireland-1971997_640

Predstavme si, že sa začneme mať bezpodmienečne radi. Začneme si vážiť samé seba. V tom okamihu sa nám začne meniť celý život! Budeme každú sekundu obklopené dobrými myšlienkami, ktoré pritiahnu ďalšie dobro do nášho života.  Budeme veselé, šťastné, spokojné. Ľudia budú s nami radi tráviť svoj čas, pretože im bude dobre. Negatívni ľudia prirodzene prestanú k nám prichádzať. Vrana k vrane sadá. Už nikto nebude mať pocit, že sa k nám môže chovať neúctivo.

Ako sa ale dopracovať k takémuto pozitívnemu postoju k sebe?

Mám tu pár myšlienok na zamyslenie.

  • Nič si nevyčítajme a za nič sa netrestajme. Uvedomme si, že v každej jednej životnej situácii robíme všetko, čo je v našich silách. Ako si môžeme niečo vyčítať, keď sme spravili to najlepšie čo sme v danej chvíli dokázali? Sme na určitom stupni vývoja. V každom okamihu stojíme tam, kde sme sa našim vývojom dostali. Vyššie, lepšie, dokonalejšie sa v tej chvíli nedá. Keď postúpime vo svojom vývoji vyššie, budeme sa isto chovať inak. Opäť najlepšie ako v tej chvíli dokážeme.

  • Máme v sebe skryté poklady, o ktorých netušíme. Mnohí ľudia v našom okolí nás majú radi, pretože si nás vážia a obdivujú nás. Oni vidia naše krásne vlastnosti a danosti. Nájdime ich v sebe aj my. Spoznajme tú zaujímavú osobu, ktorú majú naši blízki radi.Položme si v tichosti pár otázok. Zodpovedajme si ich. Najlepšie písomne.Čo je na mne dobré? Čo je na mne pekné? Čo je na mne jedinečné? Za čo mi ľudia najčastejšie ďakujú? Čo rada robím? Aké sú moje dary?Uvedomíme si, že napriek nedokonalosti je v nás mnoho skvelých vecí. Keby prišla do nášho života podobná osôbka ako sme my, pravdepodobne by sme ju mali radi. Mohla by to byť naša najlepšia priateľka.

  • Každý z nás dostal dar stráviť nejakú dobu na tomto svete. Dostali sme čas na to, aby sme viedli krásny život a tvorili krásne veci. Myslíte, že je dobré, ak tento dar vyplýtvame na sebaobviňovanie a zasievanie negatívnych, netvorivých myšlienok?

Darujme tej znovuobjavenej osobe v našom vnútri priehrštia lásky. Majme ju radi, ako svoju najlepšiu priateľku. Aj keď robí hlúposti, aj keď nevie schudnúť, kričí na deti a je dosť lenivá. Objímme ju. Povedzme jej v zrkadle každý deň do očí: “Mám ťa rada. Páčiš sa mi. Si krásna a skvelá.”  Hovorme jej to, čo práve potrebuje počuť, hoci to môže vyzerať trochu bláznivo. Vytrvajme. Nech naše nové vzácne priateľstvo kvitne a prináša plody, ktoré zmenia náš život i život našich blízkych.

Už nikdy sa potom nebudeme chcieť vrátiť späť, pretože by to znamenalo zradiť najlepšiu priateľku.

Zdroj


Najbližšie udalosti:

8. novembra 2018

Mesiac s Archanjelmi II. - sebadôvera, stabilita, pradôvera, ľahkosť – 08.11.2018 - 06.12.2018 Celodenná

19. novembra 2018

Vedená meditácia – 19.11.2018 19:00 - 20:30

22. novembra 2018

Hatha joga – 22.11.2018 18:00 - 19:15

23. novembra 2018

Ranná yoga – 23.11.2018 7:00 - 8:00

26. novembra 2018

Vedená meditácia – 26.11.2018 19:00 - 20:30

Som. Žijem. Žijem v prúde života, vnímam ho a pozorujem, pomocou neho sa rozvíjam. Inšpirujem a som inšpirovaná. Pomáham a je mi pomáhané.

Vediem Centrum Effata Vita v Hainburgu, miesto stretnutí, seba-poznania a seba-rozvoja.

Termíny pre osobné stretnutie – liečenie energiou, anjelskú terapiu, výklad kariet – cez e-mail info zavinac cestaksebe.com.

Tagged on:             

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: