Arteterapia

Arteterapiu používam na osobných konzultáciách, ako aj na workshopoch. Momentálne ponúkam arteterapeutické workshopy Hlbiny podvedomia, vychádzajúce z techník Adlerovskej individuálnej psychológie.

Predstavte si, že jednoduchými ťahmi kreslíte svoju spomienku a zrazu vám začne byť jasné, prečo máte určité životné nastavenia a očakávania, zrazu sa pochopíte. Je táto predstava pre vás zaujímavá, alebo vás iným spôsobom oslovuje? Ak áno, je tento workshop presne pre vás.

Zažijete na vlastnej koži, čo sa stane, keď nahliadnete do vášho vnútorného sveta a uvidíte jeho súvislosti s vonkajším svetom. Pocítite kontakt so sebou, prijatie a oslobodenie a pomôže vám to zvýšiť sebauvedomenie, sebapoznanie a zlepšiť vzťah k sebe, ako aj k ostatným.

Priebeh

Na workshope sa stretneme v malom kruhu s maximálne 6 účastníkmi. Pomocou sebapoznávacích a arteterapeutických techník sa jednoduchým, bezpečným a efektívnym spôsobom pozrieme do našej minulosti, spojíme ju s prítomnosťou a prejdeme si možnými zmenami.

Metódy

Sebapoznávacie metódy na workshope majú pôvod v Individuálnej psychológii podľa A. Adlera. Jej pohľad na človeka je, že každý sa správa v súlade s vlastnými cieľmi a podľa vlastnej súkromnej logiky. V detstve sme si vytvorili naše vlastné nastavenie voči životu, naše „životné krédo“ a podľa neho sa riadime. Toto nastavenie môže byť postavené aj na nesprávnych úsudkoch z detstva, podvedome nás doteraz ovplyvňuje a môže byť zdrojom problémov.

Pomocou poznania našich životných postojov sa môžeme lepšie pochopiť a následne meniť a opravovať naše nastavenia tak, aby nás sprevádzali bezpečne úskaliami života a pomohli nám pri riešení našich životných situácií. K tomu nám pomôžu metódy arteterapie. Arteterapia ako expresívna metóda umožňuje dostať sa bezpečne do kontaktu so svojimi pocitmi. Môžeme uvoľniť a vyjadriť emócie, ku ktorým nevieme nájsť slová.

Pod mojím vedením a pri interakcii v skupine budete môcť preskúmať svoje postoje, svoje „životné krédo“. Ak nájdete nastavenia, ktoré nie sú podporujúce vo vašom živote, spoločne si určíme spôsob, ako ich zmenu pomocou arteterapeutického spracovania naštartovať.

Čo hovoria účastníci:
“Tento workshop bol pre mňa veľmi výživný a veľmi intenzívny. Vynorili sa mi spomienky z detstva, ktoré vo mne driemali už dlhší čas. Pomocou arteterapie a skvelého vedenia lektorky som ich mohla uchopiť, rozanalyzovať a uvidieť prepojenie s témami, ktoré v živote aktuálne riešim. Bolo úžasné počuť rôzne interpretácie mojich kresieb, aj vďaka tomu mi niektoré veci “docvakli”. Tinu ako lektorku veľmi odporúčam. Som vďačná, že som sa kurzu zúčastnila. Ďakujem. ” Lenka

“Tento workshop, vedený úžasnou osôbkou Tinkou, vám vysvetlí dosiaľ nevysvetliteľné z Vašeho života. Počas neho pochopíte svoje konania a získate nový pohlaď na vlastný život. Atmosféra, ktorá vzniká na workshope je úžasná, posilňujúca ducha. Načrieš do hĺbky svojho vnútra, čim sa Ti otvoria nove možnosti sebanápravy. Ďalším popracovaním na sebe dokážeš riešiť a vyriešiť dlhodobé problémy, rozlúsknuť záhady, ktoré doposiaľ boli Tvojou súčasťou, ale brala si ich ako samozrejmosť, bez vedomia, že sa dajú upraviť k Tvojej spokojnosti. Jednoducho, objavíš nové dimenzie svojho vlastného života. Vrele odporúčam a zároveň ďakujem za príležitosť absolvovať tento kurz.” Anna

Najbližšie termíny:

20.-22.9.2019 – víkendové stretnutie – Hlbiny podvedomia – september

 • Piatok 20.9.2019 – 17:30 – 20:00
  Sobota 21.9.2019 – 9:00 – 17:00 s 1-1,5 hodinovou obedňajšou prestávkou
  Nedeľa 22.9.2019 – 9:00 – 14:00

od 2.10.2019 – 6 stretnutí v stredy večer – Hlbiny podvedomia – stredy

 • Dátumy: 2.10, 9.10., 16.10., 23.10., 30.10., 6.11.
 • v čase 18:00 – 20:30

08.-10.11.2019 – víkendové stretnutie – Hlbiny podvedomia – september

 • Piatok 8.11.2019 – 17:30 – 20:00
  Sobota 9.11.2019 – 9:00 – 17:00 s 1-1,5 hodinovou obedňajšou prestávkou
  Nedeľa 10.11.2019 – 9:00 – 14:00

Miesto: Zentrum Effata Vita, Donaulände 17, 2410 Hainburg an der Donau (pozri ako sa ku nám dostať)
Cena: 180,- € / jednolivec, zvýhodnená cena pre páry: € 300,-/pár
Jazyk: slovenský
Počet účastníkov: min. 3, max. 6

Prihláška:

[mailpoet_form id=”5″]