Spoločná meditácia 7.1.2015

Každú stredu budeme viesť s Iskrom spoločnú diaľkovú meditáciu na inú tému. Pridať sa môže každý, stačí si nájsť vhodné kľudné miesto a čas.

Meditovať budeme od 19:00. Pridať sa môžete ale aj v inú hodinu, ako vám to vyhovuje. Stačí sa naladiť na spoločný “kanál” – tu stačí myšlienka: “Meditujem so skupinou Cesta k sebe.”

Témou prvej spoločnej meditácie je precítenie tohto ročného obdobia: zimný spánok.

20150107_ZemAPrirodaSpojme sa s prírodou, ktorá akurát odpočíva. Dovoľme si precítiť v sebe odpočinok, spomalenie, stiahnutie sa do seba. Čerpanie síl, posilnenie síl pred ďalším činným obdobím. Precíťme regeneráciu, oddych, spánok. Spojme sa s koreňmi stromov, s ich pomalým metabolizmom. Precíťme naše vlastné korene a spojenie so zemou.

Samozrejme, môžete aj “len” vyprázdniť myseľ a nechať všetko plynúť.

Nasledovnú hudbu sme vybrali ako doprovod k meditácii.

 

Napíšte potom do komentárov, ako sa vám meditovalo, čo ste cítili.

3 Comments

 • TinaTopi
  Posted 7. januára 2015 18:57 0Likes

  Začíname. Teším sa. Prajem vám krásnu meditáciu.

  • Iskra
   Posted 7. januára 2015 20:20 0Likes

   Úžasné, ďakujem 🙂
   Odhalila sa mi nádherná krajina zimy, ľadu, snehu, spánku a spomaleného pohybu a napriek tomu plná života. Gaia je krásna, krásna, krásna, tak ako aj všetky jej deti 🙂

 • TinaTopi
  Posted 8. januára 2015 8:27 0Likes

  Bola to krasna meditka. Hudbu som vnimala uplne inak, ako ked som ju pocuvala cez den. Akoby rozdelovala jednotlive fazy vnimania.
  Precitila som, ako to je, byt vlockou 🙂 A zaujalo ma, ze najprv sa s pribudajucim chladom rozpina a o co viac je chladnejsie, od urciteho bodu sa zase stahuje, akoby zahustuje.
  Uzila som si spomalenie, vlacnost, tahavost.

Leave a comment