Strach

6902752-dark
Každý sa niečoho bojí. Ľudia sa boja, že ochorejú a zomrú, nebudú mať peniaze, stratia milovaného človeka.
Keď človeku hrozí nebezpečenstvo, do krvi sa mu vyplaví množstvo hormónov, ktoré zrýchľujú pulz, zvyšujú tlak, zrýchľujú metabolizmus, vyvolávajú napätie v svaloch. Za určitých okolností to je normálna obranná reakcia.
Ak je však strach jednou z hlavných emócií vášho podvedomého programu správania, udržiava vás v neustálom napätí. A nepretržité vnútorné napätie vedie k žalúdočným vredom, vysokému tlaku, vypadávaniu vlasov a množstvu iných problémov. Okrem toho strach oslabuje imunitný systém.
Prehnaný alebo neodôvodnený strach vedie k tomu, že človek prestáva dôverovať ľuďom, uzatvára sa do seba. Udržiava človeka v neustálom napätí a bráni mu konať. Strach priťahuje presne to, čoho sa bojíme.
Napríklad strach z ochorenia priťahuje chorobu. Strach z osamelosti vedie k osamelosti. Strach zo straty spôsobí, že naozaj prídeme o to, o čo sa najviac bojíme.
Hlavnou príčionou strachu je neprítomnosť dôvery – či už v seba, iných ľudí alebo v celý svet. Takíto ľudia neustále očakávajú niečo zlé. A aj to dostávajú, lebo život si utvárame v súlade s naším očakávaním.
Ako sa zbaviť strachu:
Dôvera je dôsledkom viery. Preto začnite dôverovať predovšetkým vašej vlastnej vnútornej sile. Vezmite zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Očakávajte od okolitého sveta iba to dobré.
Začnite sa zbavovať agresívnych myšlienok voči iným ľuďom. Vnútorná agresia voči komukoľvek a čomukoľvek priťahuje vonkajšiu agresiu, ktorá je smerovaná proti vám, v dôsledku čoho máte v podstate oprávnený strach. Vaše podvedomie vás chráni pred sebou samými.
Akonáhle sa oslobodíte od starých, negatívnych myšlienok a naučíte sa vysielať k ľuďom a vôbec k všetkému na tomto svete lásku, strach zmizne – jednoducho nebudete mať dôvod niečoho sa báť.

Leave a comment