Ťažký začiatok týždňa, chia semiačka a potvrdené termíny v Zaježovej

Po takom parádnom víkende sa mi včera ani nechcelo nabehnúť do štandardného týždenného kolotoča. Po prvé som si užívala našej mäkkej postele a po druhé sme šli neskoro spať necítila som sa ešte vyspatá. Teda som vynechala aj žam-žung, aj prvé vlaky a šla som až o hodinu neskôr do práce. A vedela som, že na druhý deň určite vstanem na skorší vlak, tento bol už plný žiakov a v rannej špičke ešte aj meškal a tým som ani na rannú prechádzku nešla.

Moja včerajšia „skoro-raw“ strava pozostávala z celodenných smúťakov a večerného maškrtenia kúska syru a tekvicových jadierok. V práci som zmenila typ bedničky zo zeleninovej na „Zelenú-smoothie“ bedničku plus len ovocnú. Dostali sme dve kilá banánov, pomaranče, hrušky, jablká, kiwi a tri druhy zeleného šalátu. Smúťaky som spravila také husté, že som ich vyjedala lyžičkou ako detskú výživu. chia-397076_640Na víkendovom seminári mi Lucka hovorila o chia semiačkach, že nejak udržiavajú stálu hladinu cukru v krvi (Zdroj tu), tak som ich pridala do smúťaku. Ale len do ranného, do poobedného som zabudla. Zato som si ich ale pripravila na ďalší deň do chladničky, zaliate trochou vody nech sa obalia tou ich želatinou a budem mať raňajky.

Porovnanie výživových hodnôt slnečnicových, sézamových, makových, konopných, chia a dyňových semien nájdete tu.

Hohooo, včera sme boli dokúpiť semiačka a v obchode na nás žmurkla nakličovacia nádoba, tak sme ju kúpili! Má tri alebo štyri poschodia, že vraj sa dajú premývať všetky naraz a zároveň sa semienka nespláchnu. No som zvedavá ako funguje a uuuž sa na tie klíčky teším! Boli sme nakúpiť aj ovocie a zeleninu a mám taký pocit, že toho zjeme veľmi veľké kvantá! Som zvedavá na mesačnú finančnú bilanciu. Samozrejme, teraz na začiatku v nej budú zobrazené aj počiatočné investície. Naozaj výpovednú hodnotu budú mať tie čísla aj tak až za rok-dva. S predpokladom, že na surovej strave zostaneme, že jo ;).

Toto by bolo aké leháro napríklad!

Doma akurát riešime záhradno-terasové posedenie, možno odkúpime drevené lavice a stoly od jednej kamošky. Na lavicu sa najlepšie posadá, ak nás bude viac. A aj semináre môžeme tým pádom mať vonku ak bude pekne. A na terasu by sme chceli niečo pohodlné na vyvalenie sa s knihou. Nemá to byť šmejd, čo sa po roku rozpadne, ale ani luxusná drahota. Už vidím, že nás čaká návšteva nábytkových domov, podľa prospektov nevidno, ako pohodlné tie lavice sú.

OOOooo dostali sme potvrdenie zo Zaježovej aj na 29-31. máj! Save the date! Zaznačte si termín, pôjdeme oddychovo-sebarozvojovo-meditačno-liečivo do Zaježky seminárovať ;). Počet účastníkov bude obmedzený na 15. Ďalší seminár v Zaježovej bude 3-5.7.2015.

Včera sme zmenili nastavenia posielania noviniek. Ak na stránke pribudne článok, poobede sa rozošle e-mail s výcucom článku. Pôvodne sme mali nastavené posielanie na raz týždenne v nedeľu, ale v „novinkách“ sa objavovali články ohľadom už v nedeľu minulých udalostí a to vôbec nesedelo. Tak sme ich na čas odstavili. V poslednej dobe pribudlo veľa odberateľov noviniek a my sme nič neodosielali, tak sme to zatiaľ vyriešili takto. Ak sa vám to bude zdať moc často, dajte nám spätnú väzbu.

Na denník vďačnosti som včera úúúplne zabudla. Dnes dopĺňam:

  • Ďakujem za v pohode prebehnutý deň aj napriek tomu, že nás navštívil náš často stresujúci šéf. Nestresoval.
  • Ďakujem za hodinu viac spánku.
  • Ďakujem za hlučných ranných žiakov, dodali mi motiváciu vstávať znova skôr.
  • Ďakujem za parádne výživy, ktoré sa dajú zmixovať.
  • Ďakujem hojnosť, ktorá ma obklopuje.
  • Ďakujem za návrat k začiatku.

Návrat k začiatku vysvetlím v inom článku, teraz by to bolo na dlho. Týka sa liečenia, uvedomenia, vnímania, žitia ;).

Milí moji, prajem vám krásny deň plný kľudu a dobrodružstva – ako si vyberiete 😉

 

Leave a comment