Tinin 5P denník 26.11.2015

Idem sa s vami podeliť o mojich poslených pár dní pomocou 5-prstového denníku – čo sa mi podarilo, čo plánujem a z čoho sa akurát vytešujem. 🙂 Okrem iného aj z toho, že sa už smajlíky neukazujú separovane vo svojom riadku :).

Palec – Podarené a plány, radosť

Po počiatočných ťažkostiach s nastavením PayPalu som si kúpila som si prvú aplikáciu v živote – Lunárny kalendár. Pár rokov sa krútim okolo vplyvu mesiaca, ale nezaujíma ma to natoľko, že by som si tie významy pamätala a ešte aj na daný deň sama zostavila. A budúci rok by som rada urobila aspoň pár splnových a novových meditácii a chcem využiť aj lunárnu energiu dňa a dúfam v pomoc tejto aplikácie :).

donut-522440_1280No a keď už som ten PayPal nastavila, napadlo mi, že by som mohla dať na webstránku také tlačidlo že „Donate“, keby nás náááááhodou niekto chcel finančne podporiť. 🙂 Jedným donutom :).

Status „Cvičebňa v podkroví“: mala som nápad, kam dať schody – zvonku zozadu zboku :). Dva dlhé dni som sa nedostala k obhliadke miesta – študovala som si pôdorys a podľa neho by sa tam schody nezmestili. Ale ja som mala iný obraz v hlave ako je dom postavený a šípila som chybu v plánoch, ktoré som dostala v e-maile. Konečne som sa v utorok večer vybrala s baterkou von a hľa! Ľaľa! Mohlo by to vyjsť! Ako – trochu architektonická výzva to bude. A aj nájsť riešenie, ako urobiť čo najmenej stavebného bordelu a hluku, aby mi Dadka nezošalela. A ešte to bude treba aj zaplatiť. Mno. Trochu výzvy. K tomu mi napadlo osloviť pár firiem a urobiť verejnú výzvu pre sponzoring. Á la: PODPORTE STAVBU CVIČEBNE V PODKROVÍ! Čo vy na to?  😳

Srdce mi potešila ďalšia pochvala od bývalej žiačky nemčiny – nestíha už ku nám chodiť a zapísala sa na rakúsky inštitút v BA a napísala mi, že je to neporovnateľne horšie oproti našej úrovni a ako teraz vidí, koľko veľa sa u nás naučila. Potešilo.

K podareným pridám ešte pomáhanie prepísať životopis a motivačný list v nemčine. Som super spokojná s výsledkom. Aj keď som 30ročnú prácu zhrnula do piatich odrážok, čo potrebovala klientka mierne predýchavať. Ale dala to a pochopila význam. Gratulujem. A tiež bola spokojná a dovolila mi zopakovať si lekciu prijímania pochvaly. Už to dávam lepšie. 🙂

Pridala som k palcu (hore) aj slovíčko radosť, nech sa tu môžem aj ďalej vytešovať. Ďalšie vytešovátko som mala včera pri výklade kariet, kde zasa všetko sedelo. Ja viem, že to sedí, ale nie vždy tomu dôverujem a je potom príjemné, keď mi človek povie, že wow – presne to sedí! Presne toto akurát rieši osoba XY! No neteš sa. Aj keď to vôbec neni mojim pričinením, to sa tak tie karty samé rozložia :). Tak sa teším, ako funguje univerzum :).

Ukazovák – Učenie

Čo som sa nové naučila, co som doteraz nevedela? Že „zdielanie“ je nespisovné slovo. Pozri tu. Mala som už napísaný newsletter a pri treťom slove „zdielať“ som nevedela, či tam je ľ. Ako som zistila, že nie je spisovné, snažila som sa ho v texte nahradiť, ale ako som si potom neskôr ešte raz prečítala text, až tak výborne sa mi to nepodarilo. No nič. Nabudúce. 🙂

Prostredník – Pozornosť

stromPíšem článok o tom, ako sa lepšie učiť (nemčinu). Kto ma pozná vie, že veľmi rada vymýšlam básničky, väčšinou sa vyžívam pri gratuláciach k rôznym príležitostiam. A napadlo mi písať mini básničky po nemecky pre mojich „zverencov“. Prvú som dala na FB a ďalšie budú pokračovať. 🙂 Úplne sa z toho vytešujem. Pridám ich aj k mojmu každňotýždňovému mailu mojim nemčinárom.

Pozornosť venujem okrem hore uvedených vecí plánovaniu roku 2016. Pribudne dvojmesačný kurz rozvíjania kreativity, škola liečenia energiou a uvažujem o kurze vykladania kariet. Keď aspoň jedno z týchto zorganizujem(e), budem spokojná. Teda, spokojná som už teraz, aspoň jedno určite bude :).

Prsteník – Priatelia, rodina, známosti

Víkend bol venovaný rodine, u svokrovcov sme si okrem veľa jedenia a rozprávania super oddýchli a ešte sme si aj doniesli mega vianočný stromček domov, po ktorom Dadka túžila, odkedy ju poznám. Je to síce umelina, ale skladacia s nastokovateľnými halúzkami. No neber to. Naše malé auto je dosť veľké na to, aby vždy unieslo koľko potrebujeme a tak cestou späť sedela Dadka síce skoro-prilepená na prednom skle, ale ten stromček jej za to stál. 😀 Tento víkend ho už aj staviame, keďže budúci už máme oskorené vianoce na počesť segry čo príde na návštevu. 😛 Segraaaaaaaaaaaaaaaaaa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak sa na teba tešííííííííííííííííííííííííííííííííííííím!! Pardón, meší citový výlev.  :mrgreen:

Malíček – Moje telo a zdravie

Vodu v Hainburgu ešte stále nemáme oficiálne pitnú, ja som sa ale pozabudla a normálne si s ňou aj zuby umývam. Ona by mala byť už od víkendu okej, ale vyhodnotenie testov ešte chýba.

Zistila som, že môžem robiť kliky aj na parapete pri mojom pracovnom stole. Uhnala som si svalovicu. Trosku. Cieľ „stoj na predlaktiach“ nespúšťam zo zreteľa. Na zajtrajšiu jogu som si priala vyskúšať bočné vrany, tak som zvedavááááá. Pokusmo som jednu chcela včera večer vyskúšať v kúpelke, nebol to dobrý nápad. Len som si lakeť skoro zodrala. Počkám na zajtra 🙂

No a v sobotu sa s vami veeeľmi rada uvidím na našom mini-bazári!

SusedskyBazar9


Najbližšie udalosti:

20. januára 2020 - 26. januára 2020

Sebapoznávanie, joga a meditácia v Thajsku – 21.01.2020 - 01.02.2020 0:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

3 Comments

 • Iskra
  Posted 26. novembra 2015 17:32 0Likes

  S tým zdieľaním si nerobím veľké dilema. Slovenčina je sama o sebe zlepenec čiastočne germanizmo-bohemizmo-maďarizmo neviem čoho, už len keď sa pozriem na gramatiku a poniektoré slová. Hold aj Štúr a spol. robili len to čo vedeli. Určite mi kontextovo nesedí navrhované “spájanie” (v odkaze) a ani tie ostatné návrhy. Pripadá mi to ako lepenie a nie ako riešenie. Ľahko označiť niečo ako nespisovné. Veď už len keď z niekým potrebujem zdieľať dokument, aby sme na ňom mohli spoločne pracovať…asi ho vtedy nespájame. Dokument tam je a je len 1, ale potrebujeme na ňom naraz pracovať a tak ho zdieľame. Skôr mi ako koreň slova pasuje delenie. Spoločne sa delíme o 1 dokument, alebo skúsenosť, alebo účet, ale nerozdeľujeme ho, ale zdieľame. U mňa dobrá!
  …ale je pravda, že ja nie som až tak zaťažený na dodržiavanie štruktúr 😛 ako “poniektorí” a moji starý rodičia z otcovej strany boli starí Prešpuráci a slovenčina bola pre nich až 3. voľbou a tá sa používala zo začiatku, iba ak bola prítomná moja mama, lebo ona ináč ako po Slovensky nevedela 🙂 Moja prababička to mala v paži úplne a ináč ako po nemecky sa ňou rozprávať nedalo, teda dalo, trochu ešte vedela maďarsky a ešte rukami nohami 😆 … jej povestné “aba get, das ist blet” ma rozosmieva do dnes … škoda, že sme sa už nestihli stretnúť 😀

 • Jool
  Posted 27. novembra 2015 14:56 0Likes

  …ad prostredník :

  aké krásne ( a zdá sa , že dokonca rýdzo slovanské 🙂 ) slovo si použila – zverenec. No čo ti poviem, hneď cítim menej bezprizorne, ešte aj ten zver vnútri zverenca sa potešil 🙂 . Už len ten čarovný lievik na vedomosti by to chcelo, ….ale aj drobná poézia je fajn 🙂 🙂

Leave a comment