Tvorenie vlastného sveta

Katka nám poslala svoju rozmýšľanku, ďakujeme!

morning-1092771_640Budík ma vytrháva zo spánku, ruší môj odpočinok, s nespokojnosťou a zlou náladou zastavujem jeho nepríjemný zvuk. Tejto nepríjemnej  rannej situácii predchádzalo vlastné nastavenie budíka večer pred uložením sa do postele. Sama som si vybrala skoré vstávanie, nastavila čas budenia, zadala funkciu a ráno sa dočkala toho, čo som si dobrovoľne zvolila.

Rovnako to prebieha neustále v našom živote. Každé pošmyknutie sa a udretie kolena je následok predchádzajúcej slobodnej voľby. Vlastné chcenie a túžba, rozhodnutie a realizácia chceného, tak ako pri naťahovaní budíka. Ja viem, nechceli sme predsa spadnúť. Ale program je nastavený stvoriteľom, do toho zasahovať nemôžeme. Môžeme mu však porozumieť, zadávať správne údaje a vyvarovať sa tak neželaných spadnutí a životných prebudení.

Ak nerozumiem životu, pošmyknutie je pre mňa náhodná situácia, nasleduje zlosť na počasie, ľudí a inštitúcie zodpovedné za odpratávanie snehu, hnev na seba a vlastnú nepozornosť. Všetko môže mať ďalšie následky, práceneschopnosť, komplikácie s kolenom po mnohých rokoch, vymáhanie poistnej udalosti…. Náhoda, ktorá sa v istom čase a v istom priestore udiala. Toto je jedna z možností, ako môžem reagovať na bežnú situáciu. Je to určitý uhol pohľadu ako môžeme vnímať život, situácie, svet a ľudí v ňom.

hahn-1314888_640Uhol pohľadu však môže byť o niečo väčší a na rovnakú situáciu sa môžeme pozerať odlišne. Spadla som a udrela som si koleno. Viem ako funguje život, poznám postupnosť od myšlienky, cez emócie, prúdenie energií v tele až po samotný orgán. Viem, ku ktorému orgánu patrí koleno, aký meridián prechádza kolenom, zaujímam sa o duchovné príčiny chorôb a úrazov. Duchovná príčina ochorenia, alebo úrazu, je zrod myšlienky, myslenia a jeho uberanie sa určitým smerom. V prípade kolena ide o nesprávne názory, nesprávne smerovanie životom, doslova život ma zráža na kolená. Najčastejšie v tom hrá svoju úlohu pýcha, nadradenosť, nadutosť, odmietanie názoru iného, spochybňovanie, odpor k niečomu a k niekomu. Ak som sa pošmykla, nezačnem sa hnevať na nikoho, ale hľadám príčinu pádu vo svojom mylnom myslení. Pád je dôsledok, upozornenie, prebudenie sa z nesprávnych myšlienok. Hnev a pýcha je spustenie programu – natiahnutie budíka, pád je už iba nepríjemné prebudenie.

Takto ďaleko to však nemusí zájsť. Viem predsa ako funguje život. Poznám postupnosť od myšlienky k hmotnému telu. Mám v rukách kľúč poznania a sama môžem tvoriť svoj život. Môžem sa hnevať a zlostiť a zažívať pády, alebo môžem byť pokojná a prechádzať životom bez pošmyknutí. Je na mne, aký program si vo svojej hlave volím, ktorým smerom nasmerujem svoje kroky. Vedomé tvorenie života je pozitívne myslieť, aby emócie rodiace sa z myšlienok boli rovnako pozitívne a krásne. Čisté emócie sú základom čistej energie, ktorá je zdrojom všetkého živého. Zdravie, krása, a sviežosť od myšlienky po každú bunku tela. Toto je vedomé tvorenie vlastného života.

sunrise-165094_640

Volím si program zdravia a šťastia. Je pripravený pre každého, aj pre toho, kto má okolo seba ľudí, ktorí sú mu (akoby) prekážkou v osobnom šťastí. Tu je veľmi dôležité uvedomenie si vlastného šťastia. Ak budem čakať na to, kým sa ľudia okolo mňa zmenia, možno do konca svojho života šťastie neokúsim. Vždy bude niekto, kto bude prekážať môjmu pokoju. Šťastie je stav, v ktorom sa nachádzam. Napriek mnohým nepokojom okolo mňa, šťastie je vždy prítomné. Stačí sa poobzerať okolo seba, nazrieť do svojej duše, do očí blízkeho, na prírodu, na možnosť pracovať, hýbať sa, spoznávať nové veci, učiť sa, napredovať, pomáhať. Ak môžem milovať, ak je koho milovať – a to je vždy, nemôžem popierať šťastie. Šťastie si nekladie podmienky, neodkladá sa na potom, šťastie nepríde ku mne, až keď…… šťastie je tu a teraz.

Nastavujem si budík, spúšťam čas a vytváram zajtrajšiu rannú situáciu. Viem ako to dopadne, čo bude nasledovať, keď sa zvolený program naplní. Rovnako je to i v živote, svojim prítomným myslením si zadávame budúcnosť. Keď sa čas naplní, budeme žiť to, čo sme si dobrovoľne a slobodne zvolili. Sami si dnes tvoríme to, čo zajtra zažijeme.daisies-1466860_640


Najbližšie udalosti:

20. januára 2020 - 26. januára 2020

Sebapoznávanie, joga a meditácia v Thajsku – 21.01.2020 - 01.02.2020 0:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment