Vedomý sen: Rébus a Tieň ako sprievodca

Prvá časť sna je skrátená. Bol to dlhý nevedomý sen. Sem som dala jeho koniec a prechod do vedomého sna. Vedomý sen som necenzurovala, je prepísaný tak, ako sa stal, aj keď obsahuje intímne detaily. Slúži hlavne ukážke, čo rôzne sa počas (vedomého) snívania môže diať.

Zápisok sna z 12.3.2017 

Stojím na parkovisku a kolegovia sú už v autách. Michi je s priateľkou a synom v aute, vravia, že oni už nikoho neberú. Potom zbadá mňa, uškrnie sa a vraví: nasadaj! Na ceste oproti nám prechádzajú cez prechod ľudia zo svadby, je ich veľa. Michi ledva ubrzďuje pred prechodom, kde akurát idú dve malé dievčatká s otcom. Zdá sa mi, že to jedno menšie Michi prehliadol a ťukol do neho. Svadobčanov je na ceste čoraz viac, Michi sa rozhoduje ísť k plotu čo najviac napravo s autom, nech prejdú. Ide tak tesne, že ošúcha auto o plot.

Zdá sa mi to divné, šípim, že tu niečo nesedí. Z auta sa stáva kabriolet, pridajú sa nejakí svadobčania a ja prichádzam na to, že snívam. Nakláňam sa dozadu, že sa nechám padnúť. Vravím Eve, čo je oproti mne, nech mi pomôže zdvihnúť nohy, nedá sa mi vymrštiť. Nechce sa jej do toho, ja viem, že sa prehodiť chcem. Silou vôle to nakoniec urobím a padám v pozícii parašutistu na zem a viem, že na ňu nedopadnem, ale ňou prejdem.

Dostávam sa do „void“, do tmy, do prázdnoty. Nemám telo. Cítim dunenie všade okolo mňa. Z tmy sa začínajú vytvárať rôzne obrazce a ja viem, že sa začína tvarovať snové prostredie. Vravím, že počítam do troch a objavím sa v priestore pre liečenie na všetkých úrovniach. Odpočítavam a okolo mňa sa skladá obraz. Vnímam strojový hlas v angličtine, nerozumiem, čo hlási. V ruke sa mi objavujú papiere, ležím na matraci, asi 15 cm nad hlavou a celým mojím telom je stena s krížovkovským hlavolamom. Počujem zahlásiť: Level 2. Viem, že som v rébuse. Papiere v ruke poskladám hneď správne a tvoria televízny program. Asi z nich mám niečo vyčítať ku krížovkovskému hlavolamu. Prezerám noviny, zatiaľ mi nič nepadlo do oka. Rozhodujem sa poobzerať okolo seba. Nado mnou je niekde tlmené svetlo, nevidím jeho zdroj. Za mnou je okno, odostieram záclonu, vidím že som asi na treťom, alebo štvrtom poschodí v meste – je noc, ulice sú po daždi. Vravím si, že jednou možnosťou bude skok cez okno. Obzerám sa okolo seba ďalej, pod polystyrénom nachádzam zaprášenú pištoľ, rozhodujem sa ju tam nechať. Uvedomujem si, že je to akýsi test, na čo skočím. Zobrať pištoľ by boli asi body mínus, alebo že som niečo nezvládla. Tak isto aj skok cez okno. Obzerám sa ďalej. Nachádzam v tmavom kúte schodište smerom dole do pivnice. Vyzerá to strašidelne. Rozhodujem sa ísť dole. Veď snívam. Toto je presne tá výzva, od ktorej sa normálne uteká. Je to len pár schodov dole, predo mnou sa otvára tmavá pivnica plná uhlia. Sadám si na schody a vravím: Som pripravená prijať svoj tieň. Zostávam sedieť, trochu mám obavy, čo sa objaví, ale zostávam v mojom odhodlaní. Potrebujem sa držať, aby som si nezačala predstavovať, čo všetko sa môže objaviť. Za jednou kôpkou uhlia sa niečo čierne hýbe. Zväčšuje sa to a ide to smerom ku mne. Je to čierny, dlhosrstý pes.dog-2406249_1280

Zakusuje sa mi do oboch rúk, nechávam ho. Bolí to, ale viem, že je to virtuálna bolesť, ako to postrelenie včera (som si naň v sne spomenula). Pes na mňa cerí zuby, kúše mi ruky až pomaly prestáva, otáča sa a líha si na zem a necháva si pohladkať brucho. Viem, že sa stáva z neho môj sprievodca. Zväčšuje sa tak, že na neho môžem nasadnúť. Ideme hore, miestnosť sa zväčšila. Hlas hlási nový level. Ako sedím na tom psovi a ideme húpavo, začína ma to vzrušovať a si vravím, do kelu, toto nie. Z miestnosti sa stáva veľká hala podobná gymnastickej. Som hore a dole prichádzajú muži, ktorí mi majú povedať, čo tam treba spraviť. Naďalej cítim vzrušenie z toho húpavého pohybu na psovi. Ešte sa stíham uchopiť takých držiakov, mám niečo preliezať. V tom cítim orgazmus tela a vyhadzuje ma to von zo sna. Snažím sa udržať sen, ale nedarí sa mi to. Rozhodujem sa pustiť, aj tak už budem mať asi problém si to celé zapamätať.

V sne som si každých vnímaných 5 minút opakovala „teraz snívam“ – bola to moja kotva.


Najbližšie udalosti:

21. januára 2020

Sebapoznávanie, joga a meditácia v Thajsku – 21.01.2020 - 01.02.2020 0:00

Prihlás sa na odber nášho informačného letáku:

Select list(s):

Leave a comment