Vitanník – keď naraz pracujú dva protichodné programy

vitannikHeaderPo dvoch týždňoch sa dostávam k spísaniu ako sa mi darilo so živou stravou. Jedla som všeeeličo, živé, neživé, hlavne že bolo :). K tomu služobka, kurzy, návštevy, sviatky – no povedzme, že som sa dostala k zaujímavému mixu, ktorý mi moje telo neodobrilo.

Ak mám ísť poporiadku, tak (pred)minulý víkend sme boli s Iskrom v Linzi. Vždy máme so sebou kopec ovocia a zeleniny, ale toľko sme toho jedli, že sme dva dni po sebe ešte večer šli do našej obľúbenej vietnamskej reštiky. A v nej nemajú nič surové, tak som si dala osmahnutú zeleninu na woku a ryža putovala k Iskrovi, ktorý len tak odfukoval a už nevládal zjesť fantastické pražené olejom naplnené humer-čipsy. Obetovala som sa. Boli výborné. Svojou štruktúrou sa až lepili na jazyk hmmmmm. No mňamka. Na druhý deň som si ich už ale nedala ;). Inak sme celý víkend pojedali ovocie a na obed chrumkali náš šalát, ktorý bol asi najlepší, za celú dobu, čo chodievame do Linzu.

Potom prišiel pracovný týždeň, počas ktorého som tiež bola v Linzi. Keďže som tam vždy ubytovaná v našej firemnej ubytovni (hovorí si hotel, ale nevyzerá tak), tak si môžem aké-také extra vecičky zažiadať – ako napríklad výmysel so živou stravou ;). Táto požiadavka mi priniesla najlepšie raňajky, aké som tam kedy mala. S každým odkusnutím z čerstvého manga alebo fantastickej dyne som ďakovala. Všetkému a všetkým a užívala som si hojnosť a rozplývala som sa nad tými fantastickými darmi prírody. Aj som im v hoteli nechala ďakovný lístoček ;). Inak som po celú dobu bola len na surovej strave, hlavne na banánoch, hruškách, jablkách a orieškoch, plus nejaký ten šalát na obed, či večeru. Táto kombinácia mi super vyhovovala.

Cez ďalší víkend sme stihli urobiť jednu fantastickú mangovú raw tortu, stihla som odfotiť posledný kúsok:

IMAG0893

Je z troch vrstiev – spodná vrstva sú zmixované datle, hrozienka a orechy, stredná vrstva sú dve avokáda, citrón, kakao a kokosový olej a vrchná sú dve mangá s kokosovým olejom. Čistá fan-tá-zia.

Ako som bola zase doma, začala som postupne pojedať všelijaké neživé mňamky. Ono za celý deň to nebolo veľa, možno 10 percent z celého obsahu, ale ja som si vyberala niekedy obzvlášť bomby: ako napríklad cez veľkonočný víkend som zjedla celé balenie kinder čokolády. Jedna-dve paličky by mi na uspokojenie chuťových kanálikov stačili. Ale keďže sme mali doma celý balík, tak som neodolala a zjedla ho celý. 😀 Podarilo sa. Pár dní sme robili na záhrade, strihali kríky, haluzoviny, maľovali nové kochlíky a tešili sme sa z bytia vonku. Ešte bola riadna kosa niektoré dni. Aj vetrisko. Naobliekané sme sa nevzdávali, až mi moje telo vnútornou zimou ukázalo, že je čas ísť do vnútra. No, prečo by som ho hneď poslúchla, keď som mala ešte dostrihať zvyšok konárov?

Reakcia môjho tela na seba nenechala dlho čakať – z vetriska vonku, nepočúvnutia tela že chce ísť do tepla a možne ešte reakciou na nejakú bylinu mi pery trochu napuchli a na druhý deň sa mi vyhodili 2-3 obrovské herpesy na perách. Také, že ma bolel ešte aj nos a oko. UFF. A spolu s kombináciou málo pitia, som sa v pondelok ešte aj vyhádzala ako šestnásťročná. Keby ma vidí nejaký producent hororov, na fleku ma angažuje, ušetril by na maskérke. Originál zombikovský xicht – sa čudujem, že ľudia vo vlaku nezutekali ;). Spojila som sa mojím telom, či by sa nemohlo detoxikovať močom – dostala som „prefackanie“, že keď vypijem pol pohára vody za celý deň, tak to nepôjde a bude sa naďalej detoxikovať cez pleť. UFF. Idem si postaviť džbán vody pred seba.

Počas týchto dvoch týždňov som sa naučila pár vecí.

  1. Potrebujem viac soli. Lepšie povedané, vôbec nejakú soľ.
  2. Kombinácia orieškov a ovocia je geniálna a zasýti ma na dlhšiu dobu.
  3. Potrebujem si sledovať pitný režim.
  4. Viac mi vyhovuje, keď som len na čisto živej strave a nepojedám tu či tam iné potraviny.

S pojedaním iných potravín sa mi akoby znižuje vôľa, zostať na surovej strave. Bijú sa mi tu naraz dva programy:

  • Neobmedzujem sa
  • Stravujem sa zdravo

Program „Nikto ma nebude obmedzovať“ je vo mne dosť silný a často ho nachádzam. V strave sa ma bude držať dovtedy, kým si naplno neuvedomím a neprecítim, že rozhodnutie stravovať sa raw nie je obmedzením, ale slobodou. Zatiaľ to viem, cítim, ale očividne si toho nie som absolútne vedomá. Nejaký puzzle kúsok mi do tejto mojej skladačky ešte chýba. Teším sa na jeho objavovanie ;).

Update: vo štvrtok a piatok som na našich meditáciach prešla nádherným uvedomením. Vo štvrtok sme meditovali na kvantovom stretnutí, dostali sme sa do srdca a tam sme stretli naše malé JA. A malá Tina ku mne pribehla s nejakým lístočkom v ruke a tak trochu hanblivo a zároveň zvedavo a túžobne sa ma spýtala: “Mooooooožem totoooooo?” Hovorím jej môžeš, všetko môžeš. A ona rozpažila ruky, vyvalila oči a s úžasom vraví: “ČOOOOOOOOO? Ja môžem všetkoooo?!” a zrazu dala ruky dole, zvážnela a vraví: “Ja VIEM.” Potom sme sa s naším dieťaťom objali a malá Tina sa rozplynula vo mne, stala sa súčasťou veľkej Tiny a pocit: “Všetko môžem a viem to” a úžas nad tým sa prelial mojím bytím.

Piatkovú meditáciu som si zvykla viesť intuitívne, čo akurát tí, ktorí sú prítomí, najviac potrebujú. Počas meditácie sme sa stretli okrem iného aj s našimi duchovnými sprievodcami a zo mňa vyhrkla otázka: “Budem mať ešte chuť na inú, ako surovú stravu?” A ako odpoveď prišlo: “Nie, lebo môžeš.” V tom momente som cítila, ako sa tieto dva zdanlivo protichodné programy spájajú: pocit slobody a obmedzovania sa splynul v jedno: “Môžeš všetko.” Keď nasledujem správy môjho tela, je to sloboda. Nejesť iné veci nie je obmedzením, ale slobodou.

Je to až neuveriteľné, aké rôzne úrovne sa mi pri zmene stravy ukazujú. Akými fázami prichádza moje uvedomenie, ako chcem žiť. Koľko vecí vo mne objavujem, o ktorých som ani nevedela, že tam ešte spia. Je to parádna jazda a užívam si ju 🙂

Prinášam ešte najčerstvejšejšiu novinku – rebrina už visí!!!!!! JUPIIIIIII! Ide sa cvičíííííííííť!

rebrina

Prajem vám krásny víkend, vidíme sa budúci týždeň!

Inak už je len pár termínov voľných u Judith, posledná šanca si jeden zarezervovať je tuuuu.


Najbližšie udalosti:

17. februára 2020 - 23. februára 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 20.02.2020 16:00 - 20:30

20. apríla 2020 - 26. apríla 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 23.04.2020 16:00 - 20:30

8. júna 2020 - 14. júna 2020

Liečenie energiou – základný kurz s certifikátom – 13.06.2020 - 14.06.2020 9:00 - 18:00

Leave a comment