Vitanník o parádnom víkende a kuchyni s foto-doku

vitannikHeader

Wow, aký parádny víkend je za mnou! Zdá sa mi, že od piatku do dnes prešiel týždeň a nie tri dni, toľko „äkšn“ sme mali. Zatmenie, spontánna bubnovačka, montovanie kuchyne, stretávka a rodinná oslava boli highlighty predošlých dní. Jáj a ešte vo štvrtok naše kvantové stretko večer, tiež perfektné.

Štvrtkové stretko už opísal tu Iskra. Ja len dodám, že pocity, ktoré naši účastníci popísali pri vstupe do srdca popísali ako úžasné uvoľnenie, rozžiarenie, domov, mier, pokoj, kľud, státie vo svojej žiare, mäkkosť, plynutie so svetlom. Už sa teším na tohtotýždňové kvantovanie! Koncom mája vedieme s Iskrom víkendový seminár v Zaježovej venovaný tejto technike. Tu sa môžete prihlásiť na tento parádny zážitkový seminár zameraný hlavne na precvičovanie!

V piatok som sa tešila, že môžem v kľude pracovať na webstránke, odbehovala som len na zatmenie pozerať. Mala som len slnečné okuliare, a tak som len tak zľahka pokukovala smer slnko a aj tak som potom asi minútu videla svetelné škvrny okolo mňa :D. Nakoniec sa mi podarilo aj zatmenie zazrieť, paráda. Snažila som sa ho aj odfotiť – na fotkách vidno len žiaru :D. Možno by to šlo s nejakou tmavou fóliou lepšie, ale to som už neriešila. Viem, čo autor tou fotkou chcel povedať, to mi stačí. Moje pokusy sfotiť zatmenie 😀

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Tu už oddychovali ako bubny, tak aj susedia :)
Tu už oddychovali ako bubny, tak aj susedia 🙂

Poobede sme sa stretli na zhan zhuang, parádne sme si postáli a potom sme spontánne skúšali rôzne posilňovacie a strečingové cviky a pózy. Po našich naťahovačkách sme namiesto našej klasickej meditácie vytiahli bubny a každý dostal terapiu bubnom. Vytvorili sme krásny kruh, oslavu, najprv s bubnami a potom sme malým rituálom odprevadili zimu a privítali jar. Bol to veľmi silný zážitok, krásny, pokojný, ďakujem veľmi všetkým zúčastneným.

V piatok ráno už prišli šikovní stolári a začali montovať kuchyňu k centru. Radšej som sa im tam nemotala, robota im šla super od ruky, mašinky mali so sebou také, aké som ešte ani nevidela. A! Namontovali aj tlmič svetla a dvere v našej meditačnej miestnosti! OOOO radoosť! A aj pre rebrinu pripravili diery, takže hneď po maľovke ju môžeme zavesiť. Do večera bola najväčšia časť kuchyne hotová, paráda. Už je treba dokončiť len maličkosti ako sifón a tesnenia, či lišty. Sa veeeľmi teším! Vyzerá parádne! A ešte zostal veľký kus dosky z linky, z ktorého budeme mať stôl na jedenie! Dokúpime nejaké sedenie k nemu a máme dolnú „jedáleň“ :). Jedine, že by niekto akurát vyraďoval šikovnú lavicu alebo sedačku a daroval nám ju. Brániť sa nebudeme :).

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vytešená na stretávke
Vytešená na stretávke

Ja som sa v piatok navečer hneď vychystala na stretávku zo základky, veľmi som sa na ňu tešila, väčšinu ľudí som nevidela viac ako 20 rokov! Velice som sa vyfintila, nechty nalakovala (asi po dvoch rokoch), dokonca make-up som si bola kúpiť, keďže po zmene stravy moja pleť nie je najkrajšia, aj nejaký lesk na pery som na seba nacápala. Ähm, s tým make-upom sa mi to očividne nepodarilo až tak dobre, spolužiak Mišo v návale úprimnosti poznamenal, že ho mám nejak veľa na sebe 😀 😀 :D. Ja rehot, Mišo dal si to, šak tie moje fľaky na tvári ani tá vrstva neprekryla. Celá stretávka bola úplne parádna, samí krásni a úspešní ľudia, zažili sme veľkú spoločnú radosť. A došlo nás toľko, že sme sa viacerí ani len porozprávať nestihli. Ešte stále mám úsmev na tvári, keď sa mi tento večer a noc pripomenú.

Dadka si tiež bola vyhodiť z kopýtka a tak sme nakoniec spoločne došli nad ránom domov. V nedeľu sme boli rady, že sme nič nepili a boli sme unavené len z nedostatku spánku a nie z alkoholu. Po obede sme mali u nás stretnutie s rodinou, tak sme sa vzchopili a ako-tak upratali dom po stolároch a vôbec. Naša rodinka prišla prichystaná že u nás nič varené nebude, tak si doniesli vlastný obed! Vyzeral fantasticky, podarilo sa mi odolať. U torty sa mi už odolať nepodarilo, z tej som zjedla kúsok. Pri marcipáne mi Dadka vraví: pozri, v tom kúsku čo si akurát dávaš do úst je toľko cukru, koľko si celý mesiac nejedla! 😀 Na to som si naložila do úst moju mesačnú dávku cukru a spokojne som ju cmúľala. 🙂

Inak som bola celú dobu asi tak na 90 percent na surovej strave. Výnimky tvorili napríklad ochutnanie zemiakov (ähm 3-4 krát :D), za pár hrstí popcornu, ochutnanie koláča z Fertuchy, kúsok torty a moja každodenná káva. Dadka naďalej pestuje kopec klíčkov, ochutnávanie rôznych nových chutí je úplne dobrodružné. Včera sme na raňajky mali napríklad len klíčky – na stôl sme si porozkladali všetky dózy, boli ich asi 5 a chrumkali sme z každej. Zatiaľ je stále favoritom slnečnica, tá padne na jedno sedenie. Rozhodli sme sa, že jej klíčky budeme pestovať vo väčšej nádobe. Asi by to chcelo aj ďalšiu nakličovaciu nádobu.

Dnes som čítala na fb, že pocit nasýtenia u živej stravy je iný ako u varenej a treba si na to zvyknúť. Tento výrok môžem len potvrdiť. Sama sa ešte pasujem s rituálnou túžbou byť dlho nasýtená. Napríklad, keď mám čas na relax, tak ho mám spojený s pocitom dlhého nasýtenia. Lenže počas tohto nasýtenia žalúdok vlastne bojuje, ako čo najlepšie stráviť tú zmesku a niekedy aj kapituluje a dlho všetko v sebe drží a to tam kvasíííí a neviem ešte čo (neoverené, len som sa to dočítala a dáva mi to zmysel). U živej stravy, ak sa správne skombinuje jedlo sa tento pocit niekedy ani len nedostaví! Postupne prichádzam na situácie, kedy som si zvykla sa takto správať a pomaly na nich vedome pracujem. Nie vždy mi to ide dobre, ale napredujem. Už som písala, že som túto potrebu cítila pred spaním, pri oddychovom dni, alebo dokonca aj v práci, keď nemám také stresy s mojimi úlohami a môžem si v pohodke postupne pracovať! Je to zapeklité, ale Dunčo-stopár je už vypustený a všade ňuchá, čo ešte vo mne nájde.

Pokračovanie mojich dnešných úvah zajtra!

Len ešte jednu novinku pridám: zmizla mi alergia na lieskové oriešky! Jupiiii!


Najbližšie udalosti:

17. februára 2020 - 23. februára 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 20.02.2020 16:00 - 20:30

20. apríla 2020 - 26. apríla 2020

Liečenie hudbou krištáľových misiek - HLOHOVEC – 23.04.2020 16:00 - 20:30

8. júna 2020 - 14. júna 2020

Liečenie energiou – základný kurz s certifikátom – 13.06.2020 - 14.06.2020 9:00 - 18:00

Leave a comment