Zmeny udalostí v našom kalendári a iné novoty, plus vyznanie amatéra

Ozývam sa po týždni „skoro-offline života“.  Neplánovane, ale predsa som od povinností (v práci) a radostí (na záhrade) bola zriedka nie len online, ale aj offline pri počítači. Takže som ani vitanníky nepísala a ani som nestihla upovedomiť na pár zmien na stránke, ktoré som krátko pred mojím „off“ zbúchala.

Kalendár udalostí

Čoraz častejšie sme dostali spätnú väzbu, že náš kalendár udalostí je neprehľadný. Kvôli tomu sme pôvodne urobili dva kalendáre, jeden pre CKS a jeden „všeobecný“, ale očividne sa to neuchytilo. Kvôli prehľadnosti sme zrušili delenie kalendárov a kvôli prácnosti  sme rovno zrušili aj možnosť pridávania udalostí iných organizácií. Zostal klasický kalendár a zoznam udalostí. Prezatiaľ. Ešte hľadám vhodný spôsob, ako to spojiť a zároveň si nevyrobiť kopec roboty naviac, ako som mala s kontrolou a pridávaním. Ak máte nejaké tipy a triky, ako to najlepšie vyriešiť, sem s nimi :).

Ceny za workshopy

Po mojom poznaní, že centrum nevediem hospodársky, som zmenila text k našim kurzom a akciám. Nebola som s ním úplne spokojná a tak postupne zrelo nové znenie. Ide o to, že som chcela viac vecí naraz:

  • Dobrovoľný príspevok
  • Orientačná cena
  • Možnosť vyrovnania energie aj iným, ako finančným spôsobom.

Predtým som preberala zodpovednosť za pocity našich návštevníkov, ktorí si nemohli dovoliť zaplatiť plnú cenu semináru – aby sa necítili nepríjemne, keď môžu zaplatiť menej, tak som radšej žiadnu sumu neuviedla a prispievalo sa anonymne. Toto som zmenila.

Odteraz prijímam s radosťou každý príspevok osobne. Viem, že každý prispeje v rámci svojich možností. Zároveň som vyzdvihla v texte (dúfam, že zrozumiteľne), že sme radi, ak niekto príde pomôcť do centra, alebo prispeje darmi, ktoré možno doma má a nepotrebuje a nám by sa zišli. Alebo si premyslí, ako by mohol podporiť či už propagáciu stránky, centra, alebo iné naše činnosti. Stačí sa nám ozvať, čo akurát riešime, alebo potrebujeme. Napríklad teraz sme vo finále zariaďovania kuchynky k centru, hodili by sa nám tam nejaké taniere, misky, príbor, džbán na vodu, a také všeličo do kuchyne. 😉

Naše dvere sú naďalej otvorené pre každého, kto ku nám chce zavítať.

Postupná prerábka stránky

Možno ste už niektorí postrehli z fb alebo mojich vitanníkov, že sa nám vytvára nové logo. Tento krát som ho dala robiť profíkovi a pani grafička už viac-menej usilovne 😉 pracuje na našej novej vizuálnej identite. Ide mi hlavne o spojenie rakúskej (ešte nenahodenej) a slovenskej web-stránky, ako aj spojenie s Centrom Effata Vita v Hainburgu. Logá na stránkach budú mať tento znak a nadpis Effata Vita:

Large Blog Image

Znak „kvetinky“ je symbol s názvom: ANANSE NTONTAN (“pavučina”).  Je to africký symbol múdrosti, kreativity a komplexnosti života pavúka Anansiho, známej postavy z mnohých západoafrických rozprávok. Zároveň pre nás vyzerá ako kvet – symbol jari, nádeje, rastu, života, prípadne i veterného mlyna (symbol pohybu, vetra, práce – na sebe samozrejme :)).

Farby kvetinky budú pre každú stránku iné, pre cks som vybrala zelenú ;). Keď sme už slimáčika vymenili za pavučinu, aspoň zelená nám ostane ;). Postupne budeme meniť aj pozadie a farby stránky a taaak.

Menšie interzmezzo o baletke, ktorá pozoruje rádoby-tanečníka, aneb „grafička vidí moje pokusy manipulovať logo“

Minule sme mali srandovno-zaujímavú diskusiu (ktorá taká nebola, že jo), o profíkoch, ktorí pozorujú amatérov a gúľajú očami nad ich trúfalosťou, vyjsť s takým „brakom“ na verejnosť. Spomenula som moju osobnú skúsenosť s piruetami. Ako dieťa som chodila v rámci gymnastiky na balet a vlastne celú pubertu som sa potom venovala rôznym tanečným štýlom, od rock´n rollu až po hip-hop a neskôr som si spravila certifikát na trénerku aerobicu. Takže mám celkom dobrý prehľad a skúsenosti o tom, ako sa robia tanečné otočky a piruety. V časoch, keď som sa vydala, sa môj vtedajší muž, ako bývalý futbalista s kamošmi rozhodol, že idú založiť tanečnú skupinu a budú si vystúpeniami na diskotékach privyrábať. Ľudia, ja keď som videla tie ich choreografie, skoro som odpadla. K tomu dívanie sa na „famózne“ otočky, ktoré s veľkým nadšením a sebavedomím predvádzal „pán tanečník“, pri ktorých ukončení MUSEL skočiť do rozkročného skoro-podrepu, lebo by ho to inak hodilo na stranu, boli pre mňa absolútnym utrpením. Nie len že mal nekoordinované ruky, nohy, hlavu, oči, ba celé telo, ešte aj každá otočka končila tým divným roz-skokom-do-drepu a triumfálnym výrazom v tvári, jak to dal na pána. UFFF 😀 😀 :D.

Na ktorú stranu sa točí?

K tomuto mám osobnú paralelu, kde som ja ten, čo robí piruety a nemá o nich ani páru: v oblasti grafiky. Na všetkých mojich minulých web-stránkach mi bolo jasné, že keď ja urobím čo najsamlepšie nejaké logo, tak profi-grafikovi je úplne jasné, že ho robil amatér. Keď sme zakladali túto stránku, výrobu grafických častí prebrala Sun, ale keď nestíhala a potom keď od projektu odišla, bola som v stave skoro-zúfania. Postupne som vyrábala všeličo, čo vyjadrovalo presne môj štýl práce s photoshopom: objavím nejakú novú funkciu, klikám na ďalšie o sto-šesť, až vznikne niečo, čo sa mi celkom pozdáva, lebo tam vidno tú novo-objavenú funkciu plus efekty 3D, tiene, vyzdvihutia, vystrihnutia – F-Fšetko. Priam nádhera. 😀 Bolo mi jasné, že to takto pokračovať síce môže, ale vyzerá to také, aké to aj je: amatérske.

A tak teda nastúpil part angažovania grafičky, z čoho sa úplne teším. A keďže sme ešte v procese vytvárania a ja som ako vždy hŕŕŕŕŕŕ, tak som minule pri výrobe jedného obrázku zase „photoshopovala“ mojím „všeličo-stlačím-dobre-bude“ spôsobom a nové logo som krásne napasovala do obrázku, aby ho bolo lepšie vidno. No uznajte:

mys_lienka

A stalo sa presne to, ako keď ja som môjho vtedajšieho pozorovala pri piruetách: grafička SKORO ODPADLA 😀 😀 :D. V nemčine existuje krásne slovo: Fremdschämen – hanbiť sa za iného. Hneď mi poslala variácie loga, ktoré môžem používať na bledé podklady a rituálne som jej sľúbila, že už nebudem hoc-čo v tom photoshope stláčať. 😀 😀 😀

Nie je to nádherné? Úplná krása radosti amatérov, ako dobre dokážu urobiť veci za pár minút, ktoré sa profíci učili pár rokov je na nezaplatenie! 🙂 A tak nechávam a už aj neodpadávam pri pozorovaní rádoby-tanečníkov, ale sa s nimi teším. A zároveň si na tajňáša a možno aj verejne budem osvojovať a oslavovať ďalšie novo objavené funkcie photoshopu. A! Mia, drž sa stoličky, keď si nainštalujem illustrator! 😀

Koniec  interzmezza o amatérskych radostiach 🙂

Nová podstránka: O mne

Pri domácich úlohách pre kurz, ktorý akurát navštevujem ohľadom webu som mala nedostatočne vyplnené údaje „o mne“. No tak som si teda domácu úlohu splnila, vyplnila „dôležité“ informácie o mojom „vzdelaní“ a praxi a taaaaak, plus čo by vás možno mohlo zaujímať (ak vás zaujíma niečo iné, stačí sa ozvať, možno doplním 😉 ). Výsledok nájdete tu. Je možné, že stránku budem ešte prerábať, podľa toho, aké ďalšie úlohy ma na kurze čakajú.

Vitanník

Dnes písať nebudem, spíšem najbližšie, čo som zase postvárala. Len podotknem, že:

Tento mesiac

bude veľmi perný, v Centre samé super aktivity. Budúci víkend si robíme cestu k našim čakrovým zvieratám, potom príde Judith (posledné termíny idú na dračku!) a potom máme víkend osobnej sily, počas ktorého nás navštívi slovenský bretharián Peter Starec. Origoš že WAAAW, úúúúplne sa tešíííím na všetko! A k tomu ešte naše pravidelné štvrtkové kvantovky a piatkové žam-žungy a meditácie, oooo, parááda! Tu som sa inak tiež hrala na grafičku 🙂

PiatkoveMeditacie

Milí moji, pokračovanie zajtra, kde sa dozviete, prečo vyzerám akurát ako mimozemštan. 🙂

Prajem krásny deň!

 


Najbližšie udalosti:

18. novembra 2019 - 24. novembra 2019

Joga s Tinou – 21.11.2019 18:00 - 19:00
Krištáľové spievajúce misky - meditácia a harmonizácia – 22.11.2019 19:00 - 20:30

25. novembra 2019 - 1. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 26.11.2019 19:00 - 20:30
Joga s Tinou – 28.11.2019 18:00 - 19:00
Pohľady do seba - arteterapeutický workshop – 30.11.2019 9:00 - 16:00

2. decembra 2019 - 8. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 03.12.2019 19:00 - 20:30
Joga s Tinou – 05.12.2019 18:00 - 19:00

9. decembra 2019 - 15. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 10.12.2019 19:00 - 20:30
Joga s Tinou – 12.12.2019 18:00 - 19:00

16. decembra 2019 - 22. decembra 2019

Liečivá vedená meditácia a imaginácia – 17.12.2019 19:00 - 20:30
1 2

Leave a comment